reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rakuten TV pierwszą usługą VoD w Europie z HDR i Dolby Atmos

dodano: 2018-05-04 10:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: Rakuten TV/LG

rakuten_tv_logos_360px.jpg Firmy Dolby Laboratories, LG Electronics i Rakuten TV potwierdziły, że Rakuten TV - globalna usługa oferująca wideo na życzenie (VOD)  będzie pierwszą tego typu usługą w Europie wprowadzającą technologię Dolby Vision High Dynamic Range (HDR) i technologię dźwięku Dolby Atmos dla wybranych tytułów filmowych w telewizorach LG OLED i SUHD.

rakuten_tv_no_wuaki_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
 

Pierwsza część filmów 4K z HDR i Dolby Atmos dostępna jest w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech i Francji. Planowana jest kolejna partia filmów w nadchodzących tygodniach w 12 krajach.

Przypomnijmy, że serwisy VOD Wuaki (Europa/Hiszpania), ShowTime (Japonia) i Viki (USA) stworzyły wspólną platformę globalną pod marką Rakuten TV.Firma Rakuten TV ma siedzibę w Barcelonie i obecnie działa w 12 krajach w Europie, w tym m.in. w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoszech, Austrii, Irlandii, Belgii, Holandia, Luksemburgu, Portugalii i Szwajcarii. Marka Rakuten TV w Polsce najbardziej może być znana z reklamy na koszulkach FC Barcelony, a także z reklama podczas ostatniego El Clasico.
Spekuluje się na razie czy Rakuten.tv wejdzie też do Polski?

Co do współpracy przy usłudze VOD z HDR i Dolby Atmos to wszystkie zainteresowane strony współpracowały wcześniej, a według szefa operacyjnego Rakuten, Josepa Mitjà, zajęło im 9 miesięcy, by przygotować ją w sposób możliwy do przedstawienia klientom. 

Filmy w usłudze VOD Rakuten TV, dostępne na kompatybilnych urządzeniach, obejmują zarówno najnowsze pozycje, jak i znane tytuły, takie jak Blade Runner 2049, Baby Driver i Elysium. Obecnie około 25 tytułów filmowych jest dostępnych w specjalnym sklepie 4K UHD w jakości Dolby Vision i Dolby Atmos.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel bez wiercenia - super płaski

Przejściówka 20cm umożliwiająca przejście kabla antenowego do anteny satelitarnej lub...

18 zł Więcej...

Konwerter SCR GT-Sat GT-S3DCSS24 + 3 SAT Legacy

Rewolucja w instalacjach antenowych - cyfrowy konwerter hybrydowy - LNB...

399 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...
reklama