reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Asystent Google w telewizorach LG

dodano: 2018-05-09 12:12
autor: Jakub Sulisz | źródło: LG Electronics

LG Electronics ThinQ AI Zgodnie z zapowiedziami z targów CES 2018, Asystent Google jest już dostępny w telewizorach LG ze sztuczną inteligencją z oferty na rok 2018. Użytkownicy telewizorów LG OLED i LG Super UHD z technologią ThinQ będą teraz mogli obsługiwać nowoczesne funkcje sztucznej inteligencji bezpośrednio przy użyciu pilota, bez konieczności instalowania dodatkowego sprzętu. Współpraca firm Google i LG zaowocuje większą wygodą konsumentów oraz rozszerzy możliwości telewizorów LG.

LG Electronics ThinQ AI


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Asystent Google współpracuje z technologią sztucznej inteligencji ThinQ opartą na nagradzanym systemie webOS i w ten sposób zapewnia użytkownikom nowe, wygodne możliwości sterowania urządzeniami. Dzięki temu użytkownicy telewizorów LG z roku 2018 mogą w intuicyjny sposób korzystać ze sztucznej inteligencji i wypowiadając komendy w naturalnym języku sterować telewizorem i jego ustawieniami, wygodnie wyszukiwać i odtwarzać treści. Asystent Google pomaga też wykonywać codzienne zadania, wyszukać informacje w Internecie oraz sterować wyposażeniem inteligentnego domu, np. oświetleniem, sprzętem AGD itp.

W tym roku firmy LG i Google rozpoczęły wspólne prace nad rozwojem dostępnych funkcji oraz zwiększeniem liczby języków obsługiwanych przez sztuczną inteligencję. Ze względu na zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego oraz przetwarzania języka naturalnego, z których słynie firma Google, Asystent Google dodany do platformy webOS w telewizorach LG ułatwi życie konsumentom z całego świata. Implementując Asystenta Google w telewizorach firma LG potwierdza wagę, jaką przywiązuje do tworzenia i oferowania pełnej gamy łatwo dostępnych i różnorodnych usług opartych na sztucznej inteligencji.
 

Telewizory LG ze sztuczną inteligencją z oferty na rok 2018 rozumieją setki komend głosowych wykorzystując opracowaną przez LG otwartą platformę AI oraz wbudowanego Asystenta Google. Dzięki opracowanej przez LG sztucznej inteligencji ThinQ użytkownicy mogą łatwo podłączać konsolę do gier i systemy soundbar (np. komendą „Podłącz soundbar”), zmieniać tryb obrazu („Włącz tryb Cinema”) lub programować wyłączenie telewizora o określonej godzinie.

Ponadto, telewizory LG pozwalają na jeszcze łatwiejsze wyszukiwanie treści. Telewizor LG ze sztuczną inteligencją może natychmiast pobrać informacje lub włączyć kanał, na którym są nadawane treści interesujące widza. Żądany kanał można szybko włączyć np. wydając polecenie „Przełącz na kanał Discovery”. Aby dowiedzieć się o oglądanym filmie, wystarczy wypowiedzieć pytanie zawierające nazwę postaci lub nazwisko aktora. Dzięki sztucznej inteligencji można stosować uproszczone polecenia, takie jak „znajdź ścieżkę dźwiękową tego filmu” lub „wyłącz telewizor po zakończeniu tego programu” bez konieczności powtarzania nazwy programu lub podawania określonej godziny.

Asystent Google wbudowany w telewizory LG ze sztuczną inteligencją zwiększa wygodę użytkowania i pozwala na wykonywanie różnych zadań, wyszukiwanie informacji i sterowanie inteligentnymi urządzeniami domowymi. Aby włączyć asystenta wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk mikrofonu na pilocie. Następnie można zapytać o prognozę pogody (np. „Jaka będzie pogoda w weekend?”), znajdujące się w pobliżu sklepy lub wynik ważnego meczu – nie przerywając oglądania telewizji. Ponadto, dzięki łatwemu dostępowi do usługi Zdjęcia Google użytkownicy mogą w dowolnym czasie odświeżyć wspomnienia ważnych chwil wyświetlając ulubione fotografie. W najbliższej przyszłości funkcjonalność asystenta zostanie wzbogacona o polecenia umożliwiające korzystanie z usług innych firm, np. zamówienie pizzy lub taksówki.
 

Z pomocą Asystenta Google telewizory LG ze sztuczną inteligencją mogą pełnić funkcje centrum inteligentnego domu, które zapewnia dostęp do inteligentnych urządzeń, takich jak automatyczne odkurzacze, termostaty, oczyszczacze powietrza, oświetlenie, itp. Asystent Google współpracuje z ponad 5000 inteligentnych urządzeń oferowanych przez setki popularnych firm, dzięki czemu ułatwia sterowanie sprzętem podłączonym poprzez Wi-Fi lub Bluetooth, takim jak np. inteligentne głośniki.

Sprzedaż telewizory LG OLED i LG SUPER UHD ze sztuczną inteligencją ThinQ AI i Asystentem Google rozpocznie się w USA jeszcze w maju. Następnie urządzenia te będą wprowadzane na kluczowe rynki Europy i Azji.

Jestem przekonany, że udostępnienie Asystenta Google w telewizorach LG ze sztuczną inteligencją stanowi ważny krok w upowszechnianiu technologii AI w domach. Ze względu na wyjątkową współpracę z Google jesteśmy pierwszym producentem telewizorów, który oferuje Asystenta Google zintegrowanego z własnym systemem operacyjnym, co jest ogromną zaletą dla klientów będących entuzjastami systemu webOS. Dzięki znakomitym partnerom, takim jak Google, firma LG wprowadzi jeszcze wiele fascynujących rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji - Brian Kwon, prezes działu Home Entertainment firmy LG

Telewizory LG ze sztuczną inteligencją z oferty na rok 2018 współpracują też z dotychczasowymi urządzeniami wyposażonymi w Asystenta Google, np. z głośnikiem Google Home. Dzięki temu użytkownicy mogą przesyłać komendy głosowe z urządzenia z Asystentem Google bezpośrednio do telewizora LG. W ten sposób można korzystać z funkcji sterowania telewizorem, takich jak np. regulacja głośności, włączanie odtwarzania, pauza, wyłączanie odtwarzania, przewijanie do przodu, wybieranie kanałów, czy wyszukiwanie treści. Początkowo telewizory LG ze sztuczną inteligencją z oferty na rok 2018 będą współpracować z innymi urządzeniami wyposażonymi w Asystenta Google w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Informacje o poszerzeniu dostępności Asystenta Google zostaną podane jeszcze w tym roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizory i ekrany


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Moduł AlphaCrypt Light

Wielostrumieniowy (dekoduje 4 kanały HD jednocześnie) i wielosystemowy moduł CI....

339 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388 Dongle do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału HDTV np....

730 zł Więcej...
reklama