reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Start rakiety Proton z Eutelsatem 5 West B w 2019

dodano: 2018-06-20 12:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: Roskosmos

Eutelsat satelitka 360 Start rosyjskiej rakiety Proton-M z satelitą Eutelsat 5 West B zostało przełożone na 2019 rok. Początkowo start planowany był na koniec 2018 roku i miał być jedynym startem Protona w tym roku, jednak został przesunięty na początek 2019 roku.

Eutelsat_logo_2018_satkurier_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Przyczyny przeniesienia startu rakiety Proton M nie są znane.
 
Należy zauważyć, że aktualnie start rakiety Proton - M na rynku komercyjnym jest wart 60-65 mln  dol. W podobnej cenie usług wynoszenia na orbitę utrzymuje się rakieta Falcon 9 firmy SpaceX. 
 
Satelita Eutelsat 5 West B będzie musiał zaczekać na ten start Protona, aby wiązkami pokryć kraje Europy i Afryki Północnej (głównie Francję, Włochy i Algierię). Planowane jest wysłanie satelity Eutelsat 5 West B na pozycję orbitalną 5°W, gdzie zastąpi satelitę Eutelsat 5 West A. Nowy satelita będzie wyposażony w 35 transpondery o szerokości pasma 36 MHz.
 
Jednocześnie z tym satelitą Eutelsatu rakieta Proton M ma dostarczyć MEV-1 (Mission Extension Vehicle). To pierwszy przyrząd do przedłużania życia satelitów. MEV-1 ma zapewnić satelicie telekomunikacyjnemu Intelsat 901 paliwo do korekty orbity i eksploatacji tego satelity przez kolejne 5 lat.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel AnkaSat ANK SK-CU120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU120 -...

1,70 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama