reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UPC: Modem Connect Box u 0,5 mln abonentów

dodano: 2018-07-12 10:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: UPC Polska

UPC Connect Box Connect Box pojawił się w ofercie UPC dwa lata temu. Dziś modem ten jest używany przez ponad 500 tys. abonentów spośród ponad milionowej bazy klientów Internetu UPC Polska. To urządzenie, pełniące też funkcję routera, zapewnia połączenie z Internetem w całym domu.

UPC Connect Box


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Connect Box został zaprojektowany przez inżynierów Liberty Global, firmy dostarczającej szerokopasmowy Internet i telewizyjną rozrywkę oraz spółki-matki UPC Polska, pracujących w centrum technologicznym firmy w Amsterdamie. Urządzenie wykorzystuje technologię Smart Wi-Fi, aby zapewnić optymalne połączenie z Internetem z każdego miejsca w domu. Gdy do sieci podłączonych jest wiele urządzeń, modem inteligentnie zarządza podziałem łącza i sprawia, że urządzenie znajdujące się na skraju zasięgu Wi-Fi nie zmniejsza przepustowości dla pozostałych, znajdujących się bliżej urządzeń. Bez tej funkcjonalności urządzenie znajdujące się najdalej, obniżałoby prędkość wszystkim pozostałym.

Dodatkowo, aby zapewnić jeszcze lepsze połączenie, technologia Smart Wi-Fi przełącza urządzenia z sieci 2,4 GHz na 5 GHz zawsze, gdy tylko jest to możliwe. Ofertę uzupełniają Wi-Fi boostery - urządzenia do zwiększania zasięgu Wi-Fi dedykowane klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których jest wiele pomieszczeń oraz potencjalnych przeszkód na drodze sygnału, np. grubych ścian.
 

O niezawodności dostarczanego przez UPC Internetu świadczą niezależne pomiary, takie jak ogólnodostępny Speed Test. W rankingu dostawców Internetu za 2017 rok, UPC było numerem jeden w kategorii Wi-Fi, do czego przyczyniły się funkcjonalności Connect Box. Systematycznie rośnie też wskaźnik satysfakcji klientów z usług internetowych UPC. W badaniach NPS, klienci wskazują, że doceniają nie tylko wysoką prędkość Internetu, ale także jego stabilność i dobry zasięg Wi-Fi w całym mieszkaniu czy domu

- mówi Jarosław Pijanowski, VP Sales and Care w UPC Polska.

Na całym świecie z Connect Box korzysta już 10 mln klientów Liberty Global. Poza Europą, również w Ameryce Południowej i na Karaibach.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Zabezpieczenie przepięciowe Opticum

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe wtyk F/ gniazdo F.

15 zł Więcej...

Konwerter Single Multifeed Megasat

Specjalny konwerter Single Multifeed Megasat z bardzo wąskim promiennikiem N.F.:...

35 zł Więcej...
reklama