reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nietypowa antena satelitarna z Czelabińska [wideo]

dodano: 2018-07-13 14:58
autor: RO | źródło: obob.tv

amerykańska nadmuchiwana antena satelitarna Według dziennika Rossijskaja Gazieta, przedstawiciele Instytutu Radiotechnicznego w Rostowie nad Donem zwrócili się do jednego z przedsiębiorców w Czelabińsku z nietypową propozycją. Zaledwie kilka dni później pojawił się film z produkcji w warunkach terenowych  pierwszej, rosyjskiej... nadmuchiwanej anteny satelitarnej. Jak to możliwe?

https://www.youtube.com/watch?v=VpTklmMSkR4
nadmuchiwana rosyjska antena satelitarna


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Artiom Mazanow zajmuje się wytwarzaniem nadmuchiwanych wyrobów, np. lalek promocyjnych, które często można znaleźć na otwarciu różnych punktów handlowych. Niedawno postanowił dogonić, a nawet wyprzedzić USA w produkcji „nadmuchiwanych anten satelitarnych”, które oficjalnie przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych nazywane są „Pneumatycznym zestawem łączności satelitarnej dla grup mobilnych”. Zdjęcie przedstawia amerykańską nadmuchiwaną antenę satelitarną.

Jak działa antena? Wewnątrz kuli znajduje się paraboliczny reflektor membranowy wykonany z metalizowanej tkaniny. Jest przeznaczony do ogniskowania sygnału na odbiorniku, który jest podłączony od zewnątrz. Różnicą nacisku w dwóch komorach kuli reguluje się krzywiznę membrany.

Po co jest potrzebna? Załóżmy, że do uzyskania dostępu do Internetu w polowych warunkach, kiedy transport większej anteny satelitarnej dla VSAT jest niemożliwy z powodu jej dużego rozmiaru. Jednak sądząc po wideo, z odbiorem kanałów satelitarnych taka antena całkiem nieźle sobie radzi :)


Źródło: obob.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB 5800S + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik ADB5800S + karta na...

119 zł Więcej...
reklama