reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Polsat wybiera rozwiązanie MaxLinear

dodano: 2018-09-26 21:34
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: MaxLinear/satkurier.pl

fabryka dekoderów Cyfrowy Polsat Amerykańska firma MaxLinear, dostawca układów scalonych do sprzętu przeznaczonego na użytek domowy, a także do urządzeń dla zastosowań przemysłowych, poinformował, że Cyfrowy Polsat wybrał układ odbiorczy MxL541C dla swojego nowego modelu dekodera - Evobox HD.

Evobox HD Cyfrowy Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje producent, MxL541C to czterokanałowy układ. Evobox HD wykorzystuje jego wyjątkowe właściwości, w tym niski pobór prądu oraz obsługę technologii Unicable dla łatwej instalacji. Chip jest wyposażony w funkcję Full-Spectrum Capture™ (FSC™), która zapewnia szybkie przełączanie kanałów (średnio poniżej 0,5 s w porównaniu z 3-4 s w większości innych dekoderów satelitarnych HD).

Evobox HD oferuje również dźwięk Dolby i łączność bezprzewodową Wi-Fi dla usług OTT (over-the-top), w tym HBO GO i Cyfrowy Polsat GO. Intuicyjny interfejs użytkownika ułatwia znajdowanie treści i planowanie oglądania.
 

- Rozbudowa linii produktów Evobox daje nam możliwość lepszego zaspokojenia potrzeb naszych klientów, którzy chcą pełnej oferty kanałów satelitarnych oraz dodatkowych usług OTT i wideo na życzenie - powiedział Dariusz Działkowski, członek zarządu ds. technicznych w Cyfrowym Polsacie. - MaxLinear jest doskonałym partnerem technologicznym, a jego układ MxL541C oferuje ważne funkcje, które nasi klienci docenią.

- Evobox odniósł duży sukces w przypadku Cyfrowego Polsatu. Wspaniale jest być ich partnerem w tych nowych produktach - powiedział Will Torgerson, wiceprezes i dyrektor generalny MaxLinear Broadband Group. - MxL541C to jeden ze skalowalnych układów MaxLinear, który umożliwia czołowym operatorom płatnej telewizji satelitarnej, takim jak Cyfrowy Polsat, wdrażanie bogatych w funkcje usług dla swoich abonentów przy minimalnych nakładach inwestycyjnych

W najnowszym wydaniu SAT Kuriera 9-10/2018 (w dystrybucji już na początku października) będzie można znaleźć pierwszą część obszernego raportu z testów nowych dekoderów Evobox HD i Evobox Lite (w tej części - Evobox Lite).

Szczegóły techniczne MaxLinear MxL541C

Układ MxL541C FSC obsługuje jedno wejście sygnału satelitarnego z częstotliwościami wejściowymi od 950 MHz do 2150 MHz. Jest wyposażony w cztery demodulatory DVB-S/S2 i elastycznie konfigurowalne wyjścia strumieni transportowych (TS).

MxL541C obsługuje instalacje jednokablowe, co zarówno upraszcza budowę domowych instalacji satelitarnych, jak i redukuje ich koszty. Układ wspiera także obsługę przełączania DiSEqC 2.0 oraz interfejs FSK, pozwalając odbiornikom być podłączanym do szerokiej palety konwerterów satelitarnych, począwszy od uniwersalnych przez Unicable, SatCR po rozwiązania dCSS (digital channel stacking switch).

Warto dodać, że układ MxL541C jest kompatybilny w zakresie budowy, oprogramowania (sterowanie) i połączeń z MaxLinear MxL581C, który w praktyce jest kolejną wersją chipa, wyposażoną w 8 demodulatorów. To umożliwia producentom przygotowywać różne wersje dekoderów, dostosowane do potrzeb i wymogów, bez zmieniania zasadniczych założeń zarówno sprzętowych jak i podstaw oprogramowania.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technologia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...