reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wszystkie satelity Starlink polecą rakietami SpaceX

dodano: 2018-11-12 16:58
autor: Janusz Sulisz | źródło: SpaceX/Starlink

SpaceX SpaceX planuje wynieść 4400 satelitów Starlink, które będą służyły do zapewniania szerokopasmowego dostępu do internetu. Amerykańska firma złożyła wniosek do Federalnej Komisji Łączności (FCC), z którego wynika, że już w przyszłym roku chce wynieść pierwszą partię satelitów na niską orbitę i uruchomić system, czyli szybciej niż wcześniej zapowiadano.

SpaceX


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Plany Starlink przewidują 1584 satelitów na orbicie o wysokości 550 km. W poprzedniej specyfikacji była mowa o 1150 km. Niższa orbita powinna znacznie poprawić przepustowość łączy szerokopasmowych i zmniejszyć ogólne opóźnienie.

Niższa orbita ma również znaczną przewagę w redukcji potencjalnych zakłóceń z innymi satelitami, twierdzi SpaceX. Niższe orbity oznaczają także to, że typowy scenariusz końca pracy oznaczałby, iż uszkodzony obiekt dostałby się do atmosfery po około 5 latach i spłonąłby bezpiecznie.

Istnieje komplikacja, do której SpaceX odnosi się w swoim wniosku do FCC. Prosi komisję o szybkie przyjęcie wniosku i obejście części procedur.

Wszystkie te satelity wyniesienie prawdopodobnie SpaceX. Na przyszły rok firma planuje około 22 starty, chociaż większość z tych misji jest już zarezerwowana dla innych klientów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena radiowa Maximum FM+DAB

Jedyna antena do odbioru równocześnie analogowego radia FM i cyfrowego...

110 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...
reklama