reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Liberty Global sprzedaje platformy DTH do M7 Group

dodano: 2018-12-21 10:14
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Liberty Global/satkurier.pl

Liberty Global Liberty Global osiągnęło porozumienie w sprawie sprzedaży do luksemburskiej M7 Group usług telewizji satelitarnej DTH na czterech rynkach Europy Wschodniej. Platformy te mają łącznie około 800 tys. abonentów.

M7 Group


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Liberty Global sprzeda swoje platformy DTH za około 180 mln euro, z zastrzeżeniem zwyczajowych korekt tej kwoty w momencie finalizowania transakcji. Aby doszło do sprzedaży, wymagane jest zatwierdzenie przez organy regulacyjne, co spodziewane jest w pierwszej połowie 2019 roku.

Transakcja obejmuje następujące platformy satelitarne:
  • UPC Direct na Węgrzech,
  • freeSAT w Czechach i na Słowacji,
  • Focus Sat w Rumunii.

Oczekuje się, że wpływy ze sprzedaży będą wykorzystywane przez Liberty Global do ogólnych celów korporacyjnych. Merrill Lynch International, spółka zależna America Corporation, działa jako doradca finansowy przy tej transakcji.

M7 Group jest operatorem takich platform satelitarnych, jak czesko-słowacka Skylink, holenderska Canal Digitaal, belgijskie TV Vlaanderen i TéléSAT, austriacka HD Austria, niemiecka Diveo, oraz platformy dystrybucyjnej M7 Deutschland.

Warto dodać, że Liberty Global jest obecnie w trakcie sprzedaży także sieci kablowych w Niemczech (Unitymedia), na Węgrzech (UPC Magyarország), w Rumunii (UPC România) i Czechach (UPC Česká republika). Ich nabywcą jest Vodafone.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

580 zł Więcej...

Wskaźnik Opticum AX SF-10

Mały i zgrabny wskaźnik wychyłowy sygnału sat z konwertera. Najprostsze...

29 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

129 zł Więcej...
reklama