reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zakazano montażu anten satelitarnych

dodano: 2019-02-05 19:47 | aktualizacja: 2019-02-05 20:11
autor: RO | źródło: cableman.ru

anteny satelitarne Birobidżan Rosja Jak podaje rosyjski dziennik Izwiestia, mieszkańcy miejscowości Birobidżan nie mogą już instalować anten satelitarnych na dachach i elewacjach domów. Odpowiednie zmiany w prawie przyjęli deputowani tamtejszej Rady Miejskiej. Birobidżan jest prowincjonalnym miasteczkiem położonym w azjatyckiej Rosji na Dalekim Wschodzie.

anteny satelitarne Birobidżan Rosja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zakaz został uwarunkowany tym, że anteny odbierające sygnał telewizyjny stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa, niszczą dach i psują wygląd miasta. Wysokość grzywny za naruszenie zakazu nie została określona. Poinformowano jednak, że decyzję będzie podejmował sąd. Nie określono również, w jaki sposób planowane jest odróżnienie sprzętu zainstalowanego po przyjęciu zmian od założonego wcześniej.

Kilka miesięcy temu lokalna firma zarządzająca Rembytstrojserwis wyszła z inicjatywą bezpłatnego zdejmowania anten satelitarnych.

Natomiast w grudniu 2018 r. poinformowano, że deputowani Moskiewskiej Dumy Obwodowej proponują karanie właścicieli mieszkań za samowolny montaż anten satelitarnych i innych przedmiotów na elewacjach budynków. Odpowiedni projekt uchwały był przyjęty w pierwszym czytaniu.

Przewidziano grzywny w wysokości 3-4 tys. rubli dla osób fizycznych, 10 tys. rubli dla urzędników i 30 tys. rubli dla firm.​​​​​​​

Źródło: cableman.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap HDR1000

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

690 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

559 zł Więcej...
reklama