reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zakazano montażu anten satelitarnych

dodano: 2019-02-05 19:47 | aktualizacja: 2019-02-05 20:11
autor: RO | źródło: cableman.ru

anteny satelitarne Birobidżan Rosja Jak podaje rosyjski dziennik Izwiestia, mieszkańcy miejscowości Birobidżan nie mogą już instalować anten satelitarnych na dachach i elewacjach domów. Odpowiednie zmiany w prawie przyjęli deputowani tamtejszej Rady Miejskiej. Birobidżan jest prowincjonalnym miasteczkiem położonym w azjatyckiej Rosji na Dalekim Wschodzie.

anteny satelitarne Birobidżan Rosja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zakaz został uwarunkowany tym, że anteny odbierające sygnał telewizyjny stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa, niszczą dach i psują wygląd miasta. Wysokość grzywny za naruszenie zakazu nie została określona. Poinformowano jednak, że decyzję będzie podejmował sąd. Nie określono również, w jaki sposób planowane jest odróżnienie sprzętu zainstalowanego po przyjęciu zmian od założonego wcześniej.

Kilka miesięcy temu lokalna firma zarządzająca Rembytstrojserwis wyszła z inicjatywą bezpłatnego zdejmowania anten satelitarnych.

Natomiast w grudniu 2018 r. poinformowano, że deputowani Moskiewskiej Dumy Obwodowej proponują karanie właścicieli mieszkań za samowolny montaż anten satelitarnych i innych przedmiotów na elewacjach budynków. Odpowiedni projekt uchwały był przyjęty w pierwszym czytaniu.

Przewidziano grzywny w wysokości 3-4 tys. rubli dla osób fizycznych, 10 tys. rubli dla urzędników i 30 tys. rubli dla firm.​​​​​​​

Źródło: cableman.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Miernik Amiko Multitracker 2 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

549 zł Więcej...

Antena Televes Ellipse UHF

Antena Televes Ellipse kierunkowa do stabilnego odbioru UHF (DVB-T) z...

379 zł Więcej...
reklama