reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Przypadek zakłócania sygnału NTC w Kursku

dodano: 2019-03-26 18:04 | aktualizacja: 2019-03-27 16:04
autor: RO | źródło: telesputnik.ru/kpravda.ru

antena naziemna w pokoju Mieszkaniec Kurska w południowo-zachodniej Rosji oskarżył lokalnych operatorów telewizji kablowej o używanie urządzeń do zagłuszania naziemnego, cyfrowego sygnału telewizyjnego w celu stymulowania sprzedaży ich usług.

kot antena NTC naziemna telewizja cyfrowa kotek


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kurskaja Prawda podaje, że obywatel o imieniu Jurij mieszkał w budynku wielorodzinnym na pierwszym piętrze, gdzie jego telewizor z anteną pokojową odbierał 20 cyfrowych kanałów telewizyjnych. Po przeprowadzce do nowego mieszkania na piątym piętrze w bloku położonym w odległości nie większej niż 500 metrów od starego miejsca zamieszkania, zniknęła całkowicie szansa na odbiór naziemnych kanałów.
 

Ani poprzednia antena, ani nawet antena ze wzmacniaczem nie umożliwiają oglądania telewizji cyfrowej. Sam mieszkaniec jest przekonany, że wszystko tkwi w biznesie. Cały budynek jest oklejony propozycjami wielu firm – dostawców telewizji kablowej. Stąd idzie przypuszczenie, czy w domu jest zainstalowane urządzenie, które tłumi bezpłatny sygnał cyfrowy?

- pisze Kurskaja Prawda.

W tym czasie kurskie obwodowe centrum łączności radiowo-telewizyjnej ORTPC jest pewne, że w Kursku i 60 km od wieży nadawczej znajduje się strefa, w której telewizory cyfrowe albo telewizory z odbiornikiem cyfrowym działają idealnie.

Przypadek Jurija wydał się pracownikom ośrodka nadawczego interesujący, więc zaproponowano mu osobisty kontakt z ORTPC, gdzie dostanie pomoc w rozwiązaniu problemów z anteną.

Przypuszczenie o specjalnym urządzeniu zagłuszającym ORTPC na razie nie zaprzeczyło.

Źródło: telesputnik.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

LNB Twin BEST HG 202 Ultra Black 0,1dB

Wysokiej jakości konwerter satelitarny o współczynniku szumów 0,1 dB i...

79 zł Więcej...

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

599 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...
reklama