reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Amos 17 trafi na orbitę dopiero 19 czerwca?

dodano: 2019-04-23 12:52 | aktualizacja: 2019-04-24 10:19
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

Amos 17E Spacecom Jak wynika z najnowszych doniesień, satelita Amos 17 operatora Spacecom nie zostanie wyniesiony na orbitę przed czerwcem br. Wcześniej pojawiały się sugestie, że Amos 17 ma znaleźć się w przestrzeni kosmicznej pod koniec maja, ale satelita nie trafił jeszcze do oficjalnego harmonogramu SpaceX.

Amos 17


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spacecom ogłosił, że podpisał już kontrakty na pojemność Amosa 17, w tym jeden o wartości 55 mln dol., ale zgodnie z oświadczeniem złożonym na giełdzie w Tel Awiwie, umowa będzie zagrożona, jeśli satelita nie rozpocznie pracy przed końcem roku. Ta data wygląda na bezpieczną.

Sam Spacecom potwierdził na początku tego roku, że ogólne okno startowe zostało przedłużone i zamyka się w datach od 20 maja do 19 czerwca, ale z nadzieją, że datą docelową będzie 27 maja. Teraz już wiadomo, że do startu w maju nie dojdzie.

Dodajmy, iż SpaceX przeprowadzi proces wyniesienia satelity Amos 17 na pokładzie Falcona 9 za darmo dla Spacecoma z powodu wcześniejszej eksplozji i związanych z tym strat.

Koszt budowy Amosa 17 wyniósł 161 mln dol. Satelita produkcji Boeinga będzie obsługiwał klientów w Afryce, regionie MENA, Europie i na Dalekim Wschodzie, stacjonując na pozycji orbitalnej 17°E. Oferuje pojemność w pasmach Ku, Ka i C.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 890 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

280 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...
reklama