reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Infrastruktura Emitel w monitoringu przeciwpożarowym

dodano: 2019-05-28 13:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Emitel

SLR Myślibórz Wielki SLR Myślibórz Wielki będzie wykorzystywany przez nadleśnictwo na potrzeby instalacji anten służących do przesyłania obrazu z kamer tzw. dostrzegalni Lasów Państwowych. Emitel kolejny raz angażuje się w walkę z pożarami lasów.

Nadleśnictwo Myślibórz


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wcześniej Emitel nawiązał współpracę między innymi z nadleśnictwami w Zwierzyńcu i Kaliszu. W Polsce funkcjonuje 646 dostrzegalni przeciwpożarowych, z czego 230 z nich jest zaopatrzona w aparaturę telewizyjną, a to właśnie z takich punktów wykrywanych jest połowa pożarów w polskich lasach.
 

Infrastruktura Emitel pośrednio pomoże nam w wykrywaniu pożarów we wczesnej fazie, co pozwoli na szybką reakcję, dzięki temu sprawniej ograniczymy rozprzestrzenianie się ognia i co się z tym wiąże straty przyrodnicze i materialne

– mówi Ewelina Rybarska, nadleśniczy Nadleśnictwa Myślibórz.

Pożary to największy problem leśnictwa w Polsce. Tylko jednego dnia, 23 kwietnia br. wybuchło w lasach ponad 360 pożarów.
 

Cieszymy się, że kolejny raz Lasy Państwowe zdecydowały się na współpracę z Emitel. Jednym z filarów działalności naszej spółki jest dbanie o stan środowiska naturalnego. Emitel jest największym w Polsce, niezależnym operatorem infrastruktury wysokościowej. Dysponuje obecnie ponad 400 obiektami i wiele z nich oferujemy klientom właśnie na potrzeby monitoringu wizyjnego. Stale powiększamy bazę obiektów, jestem więc przekonany, że będziemy realizować kolejne tego typu projekty

– mówi Maciej Staszak, wiceprezes zarządu Emitel S.A.

Co roku w Polsce wybucha średnio dziesięć tysięcy pożarów lasów rocznie, co sprawia, że pod tym względem Polska zajmuje trzecie miejsce w Europie. Najgorsza sytuacja jest w Hiszpanii i Portugalii, gdzie pożary lasów występują często i na wielkich powierzchniach.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

139 zł Więcej...
reklama