reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SAT Kurier 5-6/2019

dodano: 2019-05-31 14:49 | aktualizacja: 2019-05-31 15:29
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 5-6/2019 okładka SAT Kurier 5-6/2019
Jakich kanałów brakuje na rynku?
IFA 2019 – trendy w elektronice użytkowej
TEST: Evobox IP Cyfrowego Polsatu i TV Box dla Play Now TV
Podróże z anteną – Huelva

NOWE PRODUKTY:
Odtwarzacz sieciowy Egreat A8 Pro
Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD
Antena Televes V MIX
Odbiornik Octagon SX88+ Optima
Wzmacniacz Televes Avant X
Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO
Megasat HDMI Extender Mini

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 5-6/2019 - majowo-czerwcowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

TEST: Evobox IP Cyfrowego Polsatu


Cyfrowy Polsat zaprezentował pod koniec marca zupełnie nową usługę w swojej ofercie – IPTV, oraz nowy model dekodera wyprodukowany specjalnie na jej potrzeby – Evobox IP. Choć urządzenie od razu trafiło na nasze stanowisko testowe, to ze względu na bliski termin oddania numeru SAT Kuriera 3-4/2019 do druku, raport z testów prezentujemy dopiero w bieżącym wydaniu magazynu. Za to mieliśmy wystarczająco dużo czasu na dokładnie przyjrzenie się temu produktowi. Zapraszamy do lektury! 
TEST: TV Box dla Play Now TV

To już chyba naturalna kolej rzeczy, że na nasze stanowisko testowe trafia coraz więcej urządzeń, których działanie opiera się na streamingu, aniżeli tradycyjnych odbiorników satelitarnych i naziemnych. Świetnym przykładem jest to wydanie SAT Kuriera, na łamach którego oprócz dekodera Evobox IP Cyfrowego Polsatu opisujemy w pewnym sensie podobne urządzenie – TV Box dla Play Now TV. W obu tych przypadkach główna składowa oferty, czyli kanały telewizyjne na żywo, są nadawane za pośrednictwem internetu – nie jest wymagana instalacja antenowa. Przy czym TV Box Play dodatkowo umożliwia skorzystanie z bezpłatnej oferty DVB-T lub DVB-C po podłączeniu do odpowiedniej instalacji. Co jeszcze ciekawego skrywa w sobie TV Box?TOP 10 – najlepsze produkty na 2019 rok


Kontynuujemy TOP 10 wybranych produktów w kolejnych 4 kategoriach. Tym razem wybraliśmy 10 najbardziej interesujących produktów na początku 2019 roku jeśli chodzi o rozwiązania ze złączem HDMI (kable, rozdzielacze, przełączniki). W drugiej tabeli pokazujemy mierniki do pomiarów dla instalatorów tv-sat (bez wskaźników). Po prawej są zestawienia konwerterów pojedynczych LNB Universal Single oraz konwerterów Monoblock LNB Universal.
 
IFA 2019 – trendy w elektronice użytkowej

Globalna Konferencja Prasowa IFA to coroczny, bardzo precyzyjny przegląd trendów na rynku elektroniki użytkowej na świecie. Warto zwracać uwagę na to, w jakich kierunkach podąża rynek urządzeń elektronicznych. Networking, sztuczna inteligencja, sterowanie głosem i 5G to główne trendy, które napędzają innowacje dla elektroniki użytkowej i sprzętu gospodarstwa domowego w tym roku. Wszystko to będzie można zobaczyć w ramach całej serii globalnych wydarzeń IFA w tym roku. Mowa o największych na świecie targach technologii – IFA w Berlinie, CE Week w czerwcu w Nowym Jorku oraz CE China we wrześniu w Kantonie.

Prognozy rynkowe na IFA GPC 2019


„Czuję, że mam większą niż kiedykolwiek wcześniej kontrolę przy wyborze najlepszych produktów do kupienia.” Tak twierdzi 65% klientów (według badania GfK FutureBuy 2018), a to oznacza, że producenci muszą skupiać się na jakości produktów, a nie na ich liczbie. Ponadto klienci stawiają sprawę jasno: „Chcę to teraz”. Realizacja zakupów bez granic to szansa. Pytanie: jak do tego się dopasować?

 
Jakich kanałów brakuje na rynku?

Jeszcze kilka lat temu jedną z głównych broni platform cyfrowych i sieci kablowych w walce o klienta były nowe kanały tematyczne w ofercie. Wydaje się, że w ferworze walki o prawa sportowe i filmowe, przejęć mniejszych graczy i upowszechnienia się bibliotek wideo na życzenie te czasy odeszły do lamusa. Czy są zatem kanały, których pojawienie się w płatnych pakietach mogłoby napędzić operatorom sprzedaż?

Podróże z anteną – Huelva


Huelva to urokliwa i raczej mało znana w Polsce enklawa Andaluzji na wybrzeżu Costa de la Luz, między portugalskim Faro i hiszpańską Sewillą. Fenicjanie nazywali ją Onoba, Grecy – Ὄνοβα, Arabowie – Walbah. Huelva to stolica najbardziej wysuniętej na zachód prowincji Hiszpanii o tej samej nazwie. Od sąsiedniej Portugalii jest oddalona o zaledwie 40 minut jazdy samochodem (polecam lotnisko Faro, gdzie latają tanie linie z Polski lub Niemiec), co zachęca do małego wypadu w te okolice. Tym bardziej przekonuje fakt, że stąd jest niecałe 100 km do znanej Sewilli – tam też jest lotnisko, na które można dolecieć z wielu europejskich portów lotniczych. Wystarczy wypożyczyć samochód i można w jeden tydzień zwiedzić okolice Faro, Huelvy i Sewilli. Tu skupiliśmy się na okolicy miejsca, gdzie Krzysztof Kolumb zbierał siły przed wyprawą do Indii, a ostatecznie odkrył Amerykę.

Multistream w odbiornikach Vu+

Kartka z kalendarza – czerwiec i lipiec

ZAP – zmiany na satelitach

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 5-6/2019.

Następne wydanie SAT Kurier 7-8/2019 na przełomie lipca i sierpnia.

 

Magazyn SAT Kurier w 2019 roku obejmuje min. 6 wydań - tylko 79 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2018 (Polska) lub 50 euro w Europie. Dodatkowo planowane są wydania specjalne.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2019 roku wraz z książką tematyczną pt. „ANTENY SATELITARNE" - cena promocyjna 99 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2019 - min. 6 wydań + książka - tylko 99 zł
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym i zielonej motoryzacji

-- www.podrozezantena.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 799 zł Więcej...

Moduł AlphaCrypt TC + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa Smart HD+ na 1 miesiąc + do kompletu...

390 zł Więcej...
reklama