reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

beIN Sports przez piractwo zwolnił 300 pracowników

dodano: 2019-06-21 13:03 | aktualizacja: 2019-06-22 18:37
autor: QW | źródło: Broadbandtvnews

beIN Sports od 1.01.2017 Nadawca kanałów sportowych beIN Sports zwolnił około 300 pracowników w Katarze z powodu wpływu pirackiej transmisji BeoutQ, która nielegalnie udostępnia jej treści na całym Bliskim Wschodzie. To bardzo niekorzystny wpływ piractwa telewizyjnego na legalnego nadawcę.

beoutQ Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pracownicy stracili pracę w centrali sieci w Ad-Dausze po dwuletnim sporze dyplomatycznym i handlowym z Rijadem (Arabia Saudyjska), w wyniku którego beIN stracił dostęp do swojego największego rynku w regionie, Arabii Saudyjskiej, ale także kilku innych krajów arabskich będących w sojuszu z tym krajem.

Od połowy 2017 r. katarska firma medialna ma do czynienia z agresywnym, nielegalnym nadawcą pakietu BeoutQ, który formalnie piracko nadaje całą zawartość beIN Sports i to na skalę przemysłową. Co więcej, całą tę piracką ofertę nielegalnie transmituje za pośrednictwem transponderów operatora Arabsat z Arabii Saudyjskiej, który udaje, że nic o tym nie wie.

Skradzione prawa do transmisji wydarzeń sportowych obejmują m.in. Mistrzostwa Świata FIFA, Ligę Mistrzów UEFA i Premier League, za które beIN zapłacił na wyłączność do wszystkich krajów regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA), włącznie z Arabią Saudyjską.

W ubiegłym tygodniu francuski sąd orzekł, że Arabsat jest nośnikiem sygnału dla beoutQ, ale również, że BeIN Media Group nie wykazała dowodów „wyraźnego i nielegalnego zakłócenia” w wyniku tej działalności. W wyniku tego orzeczenia zarówno Arabsat, jak i beIN Sports odnieśli zwycięstwo. To już szczyt tego co się dzieje!

17 czerwca OSN ogłosiło zamknięcie swojego kanału rozrywkowego Pehla, który przenosi ostatnie transmisje sportowe w wyniku piractwa. OSN zamknął już pięć z sześciu kanałów sportowych w marcu.

- Nielegalne witryny strumieniowe, pirackie dekodery IPTV na licencjonowanych terytoriach OSN, utrudniają OSN dalsze oferowanie Pehli - oświadczył przedstawiciel OSN.


Źródło: broadbandtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X - odbiornik UHD 4K...

519 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE DVB-C v.2 FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza kablowa wersja tunera 4K...

1 249 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie na...

670 zł Więcej...
reklama