reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRAKsat i Światowid trafią na orbitę [akt.]

dodano: 2019-07-03 00:01 | aktualizacja: 2019-07-03 15:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Światowid Polskie satelity KRAKsat i Światowid, obok innych pięciu z łącznie trzech krajów, mają trafić na właściwą orbitę 3 lipca o godz. 13:50 polskiego czasu. Zostaną wystrzelone z japońskiego modułu Kibo na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) za pomocą automatycznego deployera. Wydarzenie będzie streamowane na żywo – więcej informacji będzie można znaleźć w social media.

Kraksat_satelita_pol_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że KRAKsat i Światowid zostały wyniesione w przestrzeń kosmiczną 17 kwietnia br. za pomocą rakiety Antares 230. Po dwóch dniach dotarły do ISS na pokładzie statku zaopatrzeniowego Cygnus. Teraz trafią na orbitę.

Światowid to pierwszy Polski satelita obserwacyjny Ziemi, zaprojektowany i wyprodukowany przez firmę SatRevolution, natomiast KRAKsat jest pierwszym na świecie satelitą, który wykorzystuje ferrofluid do sterowania swoim położeniem. Został stworzony przez krakowskich studentów AGH i Uniwersytetu Jagiellońskiego przy wsparciu SatRevolution.

Wszystkie dane potrzebne do komunikacji z satelitami można znaleźć pod tym linkiem.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD UE 4K

Najtańszy na rynku odbiornik 4K z podwójną głowicą FBC DVB-S2X...

950 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...
reklama