reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MWE Networks uruchomiło w Szczecinie multipleks DVB-T

dodano: 2019-07-05 10:18
autor: Anita Kaźmierska | źródło: wirtualnemedia.pl

MWE Networks Michał Winnicki 4 lipca br. spółka MWE Networks należąca do Michała Winnickiego uruchomiła w Szczecinie nowy, eksperymentalny multipleks DVB-T. Na chwilę obecną zawiera on trzy kanały: Nuta.TV, Power TV i TVR. Jak dowiedziały się wirtualnemedia.pl, testowo na tym MUX-ie ma zacząć nadawać także kanał Ultra TV 4K.

naziemna telewizja cyfrowa NTC DVB-T antena naziemna


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Multipleks DVB-T MWE Networks w Szczecinie można odbierać w paśmie UHF na k. 39. Antena dookólna została zamontowana na maszcie biurowca Pazim w centrum miasta.

Początkowo sygnał będzie nadawany z obniżoną mocą, która zostanie wkrótce zwiększona do docelowych parametrów 1 kW ERP, powiedział Michał Winnicki, właściciel MWE Networks, dla wirtualnemedia.pl.

Pozwolenie na uruchomienie nowego multipleksu zostało wydane 2 lipca br. Projekt powstał we współpracy z UKE oraz KRRiT, a część techniczna jest wspierana przez spółkę MWE Teleport, będącą operatorem dolnośląskiego multipleksu DVB-T MUX L4, oraz jej podwykonawców.
 

- Szczecin i okolice będą poligonem doświadczalnym do testów nowych modulacji i form transmisji w naziemnej telewizji cyfrowej. Połączone siły MWE Networks i MWE Teleport mają przetestować wydajność nowych kodeków, takich jak HEVC (H.265) i AAC oraz ich kompatybilność z telewizorami i dekoderami - powiedział Michał Winnicki (dla wirtualnemedia.pl).

Jak dodaje Winnicki, spółka ma długofalowe plany związane nie tylko z DVB-T, ale także z DVB-T2.

Ponadto we wrześniu ruszyć ma promocja tego nowego multipleksu w Szczecinie - planowana jest kampania outdoorowa, internetowa i radiowa. Taka sama kampania ma zostać przeprowadzona dla MUX L4 na Dolnym Śląsku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 190 zł Więcej...