reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ planuje transformację biznesową

dodano: 2019-07-09 20:10 | aktualizacja: 2019-07-09 21:58
autor: Jerzy Kruczek | źródło: broadbandtvnews/Vivendi

Canal+-france-budynek-2019-360px.jpg Canal+ przedstawił plany transformacji swojego biznesu we Francji, przy tym potwierdza zwolnienia. Po prasowych doniesieniach, o których pisaliśmy tu, wiadomo było, że do zwolnienia jest około 500 osób we francuskich biurach. Teraz zarząd Canal+ przedstawił przedstawicielom związków zawodowych szczegóły projektu przekształcenia działalności we Francji.

Canal+ Groupe
Canal+-Groupe-france-2019-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Może to doprowadzić do odejścia maksymalnie 492 osób, przy czym ma to być zrealizowane wyłącznie na zasadzie dobrowolności.

W oświadczeniu nadawca poinformował, że w odpowiedzi na „wstrząsy” sektora audiowizualnego i transformację własnych firm, od kilku lat zobowiązano się do przedefiniowania modelu biznesowego, aby stać się globalnym graczem w kulturze francuskiej i europejskiej. W tym celu Grupa Canal+ przyspieszyła swój rozwój międzynarodowy i rozpoczęła przejście na technologię cyfrową, aby zaoferować oryginalne podejście swoim klientom, bardziej atrakcyjne i odnowione.

We Francji, dążąc do przywrócenia dynamiki rentownego i zrównoważonego wzrostu, Grupa Canal+ od 2015 r. podejmuje wiele inicjatyw:
  • całkowita przebudowa oferty - po raz pierwszy Canal+ jest za mniej niż 20 euro i to... bez umowy;
  • wprowadzono innowacyjne oferty, np. Canal+ Séries;
  • rozwój nowych partnerstw z operatorami telekomunikacyjnymi, zwiększając zasięg i możliwości dotarcia;
  • ogromne inwestycje w programy (ponad 3 mld euro rocznie) i technologię (myCanal, nowe dekodery).
  • do tego dochodzi plan oszczędności zainicjowany ponad 3 lata temu.
 

Niestety, inicjatywy te są wciąż niewystarczające, ponieważ transformacja naszego sektora jest jak rewolucja z platformami globalnymi, natywnie cyfrowymi i międzynarodowymi, które mają znaczną siłę finansową i unikają ograniczeń fiskalnych i regulacyjnych, które mają wpływ na Grupę Canal+, tak twierdzą przedstawiciele francuskiego Canal+.

Dlatego transformacja firmy w kierunku cyfryzacji i zwiększonej sprawności w organizacji jest nieunikniona: tylko ona zapewni wzrost i trwałość Grupy Canal+, jednocześnie pozwalając jej na realizację ambicji eksportu na całym świecie - tak twierdzą przedstawiciele Canal+, sugerując, że projekt reorganizacji Canal+, przedstawiony Komitetowi Społeczno-Ekonomicznemu firmy, odpowiada na tę ambicję.

W trakcie procedury zwolnień w firmie, która rozpocznie się 15 i 16 lipca 2019 r., zarząd Canal+ zamierza faworyzować ścieżkę dialogu społecznego, aby określić, w porozumieniu z partnerami społecznymi, najbardziej odpowiednie i zrównoważone rozwiązania wspierające. W najbliższej przyszłości rozpocznie negocjacje w celu określenia warunków dobrowolnych zwolnień.

Dodać trzeba, że przykład Canal+ we Francji rzutuje na cały rynek pay-tv w Europie, który nie umie w porę zauważyć problemów, zwłaszcza jeśli pojawia się nowa, agresywna konkurencja z większym budżetem, a do tego stawia za bardzo na treści premium, wyłącznie na umowę, czego klienci, zwłaszcza młodsi, nie mają zamiaru tolerować.

Źródło: vivendi.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 790 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...
reklama