reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premiera serii „McMafia” na kanale BBC First

dodano: 2019-08-13 12:45
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC World Wide

„McMafia” BBC First „McMafia" to portret mieszkającej w Londynie rodziny rosyjskich emigrantów uwikłanych w świat zorganizowanej przestępczości.  Alex Godman – w tej roli James Norton („Zawsze jest czas na miłość”, „Wojna i pokój”, „Happy Valley”, „Wyścig”) – jest synem pogrążonego w depresji rosyjskiego gangstera. Wychowany i wykształcony w Londynie świadomie odcina się od dawnych koneksji rodziców i prowadzi legalny biznes.

„McMafia” BBC First


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak mówi jeden z bohaterów „McMafii” z grupami przestępczymi jest jak z globalnymi markami fast foodów, rządzi ta, która ma najszerszą sieć.

Gdy jego dobrą reputację zaczynają zatruwać pogłoski o tym, jakoby handlował rosyjskimi akcjami embargowymi, inwestorzy zaczynają wycofywać pieniądze z zarządzanego przez niego funduszu hedgingowego. Alex próbuje na własną rękę znaleźć nowych klientów, niestety uprzedzenia wynikające z jego rosyjskiego pochodzenia nie ułatwiają mu tego zadania. Zniechęcony niepowodzeniami zgłasza się z prośbą o pomoc do swojego wuja Borysa, który jako ostatni w rodzinie kultywuje mafijne tradycje. Borys zapoznaje Alexa z izraelskim magnatem (David Strathairn) który jest gotów zainwestować w fundusz w ramach przyjacielskiej przysługi. Wkrótce okazuje się jednak, że jego intencje nie są aż tak czyste i zapłatą za przysługę ma być pomoc Alexa w praniu brudnych pieniędzy.
 

Czy Alex będzie potrafił zrezygnować z propozycji, która może być jego jedynym ratunkiem i ponieść konsekwencje tej decyzji, udowadniając tym samym, że rodząc się w mafijnej rodzinie można uchronić się przed jej złym wpływem i prowadzić życie praworządnego obywatela? Czy wręcz przeciwnie, odcinający się od niechlubnej działalności swoich bliskich Alex okaże się idealnym spadkobiercą niemoralnej spuścizny swego ojca i wuja?

Serial jest adaptacją popularnej powieści „McMafia. Zbrodnia nie zna granic” autorstwa Mishy Glenny. To poruszająca opowieść o rozwijającej się, zglobalizowanej przestępczości zorganizowanej – od środowisk mafijnych na Bliskim Wschodzie po rosyjskich oligarchów w Wielkiej Brytanii.

Premiera 8-odcinkowej serii „McMafia” już 13 sierpnia o godz. 22:30

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena szerokopasmowa MLog 6-69

Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej MLog 6-69.

30 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ SE HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD, z DX...

249 zł Więcej...
reklama