reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Luna z utworem „The Tower” na Eurowizji

dodano: 2024-05-07 17:47 | aktualizacja: 2024-05-07 18:07
autor: Janina Dobrowolska | źródło: TVP

Luna The Tower Eurowizja 2024 TVP1360px Reprezentantka Polski powalczy w Malmö o wejście do finału 68. Konkursu Piosenki Eurowizji 2024. Pierwszy półfinał z udziałem Luny będzie transmitowany od godz. 21.00 w TVP1 i TVP Polonia. Polka z utworem „The Tower” wystąpi jako szósta w kolejności. Zaraz po zakończeniu występów ruszy głosowanie na finalistów.

TVP
Luna The Tower Eurowizja 2024 TVP1 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Luna w półfinale Eurowizji

W pierwszym półfinale oprócz reprezentantki Polski o wejście do finału powalczą wykonawcy z Chorwacji, Cypru, Irlandii, Litwy, Serbii, Ukrainy, Australii, Azerbejdżanu, Finlandii, Islandii, Luksemburga, Mołdawii, Portugalii i Słowenii.

Spośród 15 artystów 10 awansuje do sobotniego finału.

Jeśli znajdzie się w tym gronie Luna, reprezentantkę Polski zobaczymy ponownie podczas koncertu finałowego, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 maja, początek transmisji o godz. 21.00 w TVP1 i TVP Polonia. Na drugi półfinał TVP zaprasza w czwartek, 9 maja również w TVP1 i TVP Polonia.

Telewizja Polska posiada wyłączne prawa do transmisji koncertów jako członek Europejskiej Unii Nadawców EBU.

W tym roku – co stanowi nowość w formule konkursu – występy półfinalistów przeplatane będą prezentacjami artystów, którzy automatycznie znajdą się w Wielkim Finale. To kraje należące do tzw. Wielkiej Piątki (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy) oraz Szwecja – gospodarz tegorocznego konkursu.

Gwiazdą pierwszego półfinału będzie Benjamin Ingrosso, który wystąpi w porywającym show z udziałem aż 21 artystów. W 2018 roku Ingrosso reprezentował Szwecję w Konkursie Piosenki Eurowizji.

O tym, którzy półfinaliści awansują do finału, zdecydują wyłącznie widzowie. Głosy jurorów (zsumowane z głosami widzów) będą się liczyć dopiero w Wielkim Finale. Podobnie jak przed rokiem wpływ na wybór zwycięzcy będą mieć fani Eurowizji także z krajów, które nie biorą udziału w rywalizacji. Tzw. Reszta Świata będzie mogła głosować online za pośrednictwem strony www.esc.vote. Pierwsza tura tego głosowania online ruszy tuż po próbie generalnej – na 24 godziny przed półfinałem – a zakończy się w chwili rozpoczęcia transmisji na żywo.

Luna w pierwszym półfinale wystartuje z nr 6.

Zgodnie z zasadami konkursu nie można głosować na reprezentanta własnego kraju. Oznacza to, że widzowie, których numery telefoniczne zarejestrowane są w Polsce, nie będą mogli oddać głosu na Lunę.

Na reprezentantkę Polski będzie można jednak zagłosować, korzystając z numerów telefonicznych innych państw biorących udział we wtorkowym półfinale. Aby oddać głos, należy zadzwonić lub wysłać sms na podany przez organizatora numer telefonu i wskazać numer startowy swojego faworyta (szczegóły na załączonej grafice). Linie televotingowe zostaną uruchomione tuż po ostatnim występie konkursowym. Natomiast w Wielkim Finale głosowanie otwarte zostanie przed pierwszym występem i zamknięte po upływie kilkunastu minut od prezentacji ostatniego artysty.

Piosenka „The Tower”, z którą Luna wystąpi w Malmö, powstała w Wielkiej Brytanii we współpracy z Fyfe oraz Maxem Cooke. Utwór był napisany specjalnie z myślą o Eurowizji. „The Tower” to, jak deklaruje Luna, „manifest wolności i siły”. Mam nadzieję, że ten utwór zapali nas wszystkich do walki o samych siebie, własną wolność, miłość i poczucie wartości. Do tego, aby być w pełni sobą, bez granic – mówi artystka.

Konkurs Piosenki Eurowizji organizowany jest po raz 68.

Za sprawą zwycięstwa Loreen w ubiegłorocznym konkursie, gospodarzem tegorocznego wydarzenia została Szwecja. Konkurs organizowany jest w stolicy regionu Skania. Hasło konkursu to „United By Music”. W tegorocznej edycji udział bierze 37 krajów. Wszystkie tegoroczne eurowizyjne koncerty odbywają w widowiskowej hali Malmö Arena.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...