reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP będzie pokazywać filmy z katalogu Monolith Films [akt.]

dodano: 2019-08-20 12:14 | aktualizacja: 2019-08-21 12:41
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP

Monolith Films Telewizja Polska podpisała trzyletnią umowę ramową z firmą Monolith Films, na mocy której będzie nabywać wyłączne prawa do emisji wybranych tytułów filmowych z katalogu jednego z największych dystrybutorów w Polsce. Dzięki tej współpracy widzowie TVP obejrzą produkcje kinowe i telewizyjne ze światowych wytwórni filmowych reprezentowanych przez Monolith Films.

Monolith Films


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa ramowa daje Telewizji Polskiej dostęp do zasobów filmowych, takich wytwórni jak Amblin, Lionsgate, Summit, STX, Millennium Films, Studio Canal i wielu innych światowych producentów wielkiego kina. W katalogu dystrybutora znajdują się również produkcje i koprodukcje polskich twórców.

W pierwszym roku współpracy Telewizja Polska wybrała ponad 100 filmów, które będą emitowane m.in. w prestiżowych pasmach TVP1 („Hit na sobotę”, „Zakochana Jedynka”) oraz TVP2 („Kino Relaks”).

Już wkrótce widzowie TVP będą mogli premierowo obejrzeć familijne hity „Cudowny chłopak” z Julią Roberts, „Był sobie pies”, „Bella i Sebastian 3”, komedię „Pozycja obowiązkowa” z Diane Keaton i Jane Fondą, film przygodowy „Robin Hood: Początek” oraz biografie „Wszystkie pieniądze świata” z Christopherem Plummerem i „Czwarta władza” z Meryl Streep.

Zaletą nabywanych przez TVP licencji filmowych jest ich różnorodność gatunkowa. Kino familijne – „Artur i Minimki”, widowiskowe filmy przygodowe – „Immortals – Bogowie i herosi”, kino akcji – „Empire State: Ryzykowna gra”, „Peppermint: Smak zemsty”, „Sicario”, filmy oparte na faktach – „Czwarta władza”, komedie – „Gliniarz z Belleville” oraz komedie romantyczne – „Weselne przeznaczenie”, „Anglik, który mnie kochał”, „Mała Italia”.

Warto podkreślić, że wśród starannie wyselekcjonowanych tytułów znalazły się też filmy nagradzane na światowych festiwalach filmowych i zdobywcy Oscara: m.in „Zniewolony” „Wróg numer jeden”, „Zabicie świętego jelenia”, które będą emitowane w pasmach filmowych, również na antenie TVP Kultura.

W związku z wieloma pytaniami i wątpliwościami naszych czytelników, redakcja satkurier.pl wysłała zapytanie do rzecznika prasowego platformy nc+ z prośbą o doprecyzowanie kwestii umów z Monolith Films.
 

Umowa z Monolith Films gwarantuje CANAL+ wyłączne prawa do premierowej emisji filmów w telewizji na terytorium Polski, w ramach licencji pay-tv, w tzw. pierwszym oknie telewizyjnym.

Filmy dystrybuowane przez Monolith Films, które na mocy ogłoszonej umowy mają być emitowane w Telewizji Polskiej, pojawią się tam dopiero po premierowej emisji telewizyjnej w CANAL+ (w tzw. drugim oknie telewizyjnym).

Przykładowo, wskazane w komunikacie filmy „Czwarta władza”, „Weselne przeznaczenie”, „Zabicie świętego jelenia”, „Cudowny chłopak”, „Pozycja obowiązkowa” czy „Wszystkie pieniądze świata” miały już swoją premierę w CANAL+ kilka miesięcy temu i nadal będą dostępne w CANAL+ przez dłuższy czas, zanim pojawią się w TVP.

Z kolei na filmy „Peppermint: Smak Zemsty”, „Bella i Sebastian 3” oraz „Robin Hood: Początek”, CANAL+ zaprasza już wkrótce. Emisja tych filmów w TVP nastąpi dopiero po zakończeniu licencji CANAL+, co będzie miało miejsce za kilkanaście miesięcy

- powiedział dla satkurier.pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy i kierownik ds. PR korporacyjnego, technologii i ofert platformy nc+.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/6 Platinum Line

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/6 Platinum Line rozdziela sygnał z...

179 zł Więcej...