reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa Kino Polska: Wyniki za I poł. 2019

dodano: 2019-08-22 10:20
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Grupa Kino Polska

Kino Polska TV W pierwszej połowie 2019 roku Grupa Kino Polska TV wypracowała 89,5 mln zł przychodów ze sprzedaży (+39% r/r). Zysk netto wyniósł 10,2 mln zł i był wyższy o 18,5% r/r. Natomiast wynik EBITDA Grupy KPTV w pierwszej połowie roku wyniósł 38 mln zł wobec 26 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 46,4% rok do roku.

Kino Polska TV SA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Rosnące wyniki po pierwszym półroczu dowodzą, że zrealizowane w ubiegłym roku inwestycje przynoszą pozytywne efekty. Gdyby zachować całkowitą porównywalność naszego biznesu i uwzględniać wyniki Stopklatki od stycznia 2018 r., to wzrost zysku netto w tym półroczu wyniósłby ponad 80%. To pokazuje rzeczywistą dynamikę rozwoju naszego biznesu w pierwszym półroczu tego roku - mówi Bogusław Kisielewski, prezes zarządu Kino Polska TV SA.

Duży udział we wzrostach przychodów Grupy Kino Polska TV miał segment Zoom TV, który od początku roku wypracował przychody na poziome 8,5 mln zł (+56,5% r/r). Udział tego kanału w oglądalności widowni komercyjnej (SHR 16-49) wyniósł 0,52%, co oznacza wzrost o prawie 49% r/r.
 

– Zoom TV w I połowie bieżącego roku był liderem ósmego multipleksu. Udział kanału w grupie 16-49 na poziomie 0,52% jest najlepszym półrocznym wynikiem w historii tej stacji. To efekt atrakcyjnej oferty programowej Zoom TV oraz zwiększenie zasięgu MUX 8. Wraz ze wzrostem oglądalności większe były również przychody z reklamy, które w przypadku tego kanału wzrosły o ponad połowę rok do roku - dodaje Bogusław Kisielewski.

Wyraźnie rosnące przychody zanotował również największy segment Grupy - Kanały FilmBox i kanały tematyczne (wzrost o 22,3% r/r do 46,1 mln zł). Był to między innymi efekt wyższych wpływów z emisji na Węgrzech (dynamiczny wzrost liczby abonentów, nowe umowy z klientami), w Polsce (większa liczba subskrybentów u obecnych klientów), w Czechach i na Słowacji (nowe kontrakty oraz organiczny wzrost) oraz w krajach byłej Jugosławii (nowe umowy z klientami). Wyższe przychody z emisji tego segmentu to także efekt zmiany modelu biznesowego dotyczącego rozliczeń pomiędzy spółkami z Grupy SPI, do której należy także Kino Polska TV. Dzięki temu od połowy 2018 r. spółka przejęła całość przychodów z kanałów tematycznych na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Stopklatka osiągnęła po I półroczu 2019 r. przychody w wysokości 13,8 mln zł (+6,1%). Kanał ten odnotował udział w oglądalności w grupie widowni komercyjnej na poziomie 0,91% co oznacza wzrost o 1,1% r/r, zaś w grupie All4+ wzrost oglądalności wyniósł 12,9%. Stopklatka SA na koniec I półrocza 2019 r. odnotowała stratę netto na poziomie 0,07 mln zł.
 

- Wynik Stopklatki po pierwszym półroczu potwierdza nasze wcześniejsze założenia co do możliwości rozwoju tego kanału i zdolność do generowania dodatnich wyników finansowych. Dalsze zwiększenie udziałów rynkowych kanału powinno przekładać się na poprawę wyników finansowych Stopklatki - dodaje Bogusław Kisielewski.

W przypadku segmentu Kino Polska przychody były nieco niższe niż rok wcześniej i wyniosły 13,7 mln zł (mniej o 5,9% r/r). Kanał zanotował oglądalności widowni komercyjnej na poziomie 0,23% (-28,1% r/r).

W I półroczu 2019 r. kanały Grupy Kino Polska TV (Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Kino TV, Zoom TV oraz Stopklatka TV) uzyskały łącznie 1,89% udziału w oglądalności grupy komercyjnej (SHR%, All 16-49, live). Oznacza to wzrost o 8,6% w porównaniu z analogicznym okresem w 2018 r.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 890 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 3m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m (HDMI v.1.4) - działa...

229 zł Więcej...
reklama