reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

3 nowe satelity testują na tymczasowych pozycjach

dodano: 2019-08-31 20:03
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

Amos 17E Spacecom Trzy nowe satelity telekomunikacyjne rozpoczęły fazę testową na tymczasowych pozycjach orbitalnych przed komercyjnym włączeniem do użytkowania. Testy przechodzą satelity Intelsat 39 (IS-39), EDRS-C/Hylas 3 i Amos 17.

Intelsat-IS29e-wideo-awaria-satelita-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Intelsat 39 obecnie testuje na pozycji 55,3°E. Pozycja docelowa to 62°E, gdzie zastąpi istniejącego satelitę Intelsat 902, wystrzelonego w 2001 roku.

Intelsat 39 będzie przeznaczony dla szerokiej gamy usług - szerokopasmowego Internetu, dystrybucji wideo i usług rządowych w Afryce, Azji, Europie, na Bliskim Wschodzie i w regionie Oceanu Indyjskiego. Pojemność satelity mieści się w pasmach C i Ku.

EDRS-C / Hylas 3 został zaprojektowany w celu poprawy monitorowania środowiska i bezpieczeństwa, reagowania na katastrofy i zarządzania kryzysowego. Testy EDRS-C / Hylas 3 są prowadzone na pozycji 21,2°E. Ostateczna pozycja dla pracy to 31°E. Satelity Intelsat 39 i EDRS-C / Hylas zostały wyniesione 6 sierpnia 2019 r. z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej.

Dzień później, 7 sierpnia 2019 r., wystrzelono satelitę telekomunikacyjnego Amos 17 dla izraelskiego operatora satelitarnego Spacecom. Satelita testuje teraz w paśmie C na tymczasowej pozycji 13,8°E. Pozycja docelowa to 17°E, gdzie zostały pierwotnie zaparkowane satelity Amos 5i i Amos 5 .

Satelita został zaprojektowany w celu zapewnienia szerokiej gamy usług - od transmisji, Internetu szerokopasmowego do usług mobilnych i transmisji danych na całym kontynencie afrykańskim.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 890 zł Więcej...

Moduł Conax Smit CAM

Tania wersja modułu CI dla skandynawskiego systemu Conax marki Smit....

139 zł Więcej...

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

129 zł Więcej...
reklama