reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SpaceX wyniesie satelity O3b mPower dla SES

dodano: 2019-09-10 11:06
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SES

SES O3b mPower satelity Operator SES wybrał amerykańską firmę SpaceX, by zajęła się dostarczeniem na średnią orbitę okołoziemską (MEO) satelitów O3b mPower. Do startu na pokładzie rakiety Falcon 9 ma dojść z przylądku Canaveral na Florydzie. SES i SpaceX współpracowały już w przeszłości, m.in. przy okazji wyniesienia pierwszego w historii SpaceX komercyjnego satelity GEO oraz pierwszego ładunku na rakiecie wielokrotnego użytku.

SES O3b mPower satelity


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Globalny system O3b mPower obejmie początkową konstelację siedmiu wysokoprzepustowych satelitów MEO o niskim opóźnieniu. Każdy z nich może generować tysiące sterowanych elektronicznie wiązek, które można dynamicznie dostosowywać do potrzeb klientów na różnych rynkach, w tym telekomunikacyjnych, chmurowych, mobilnych i rządowych. O3b mPower obejmie również szereg specyficznych dla tego zastosowania terminali dostępowych, zintegrowanych z naziemną siecią SES i zoptymalizowanych za pomocą ogłoszonego niedawno oprogramowania Adaptive Resource Control (ARC).
 

- Cieszymy się, że SES po raz kolejny wybrał Falcona 9 do uruchomienia swojego potężnego, przełomowego systemu komunikacji - powiedziała Gwynne Shotwell, prezes i dyrektor operacyjna SpaceX. - SES jest ważnym partnerem dla SpaceX - w pełni wspiera nasze wysiłki, aby uczynić z rakiety wielokrotnego użytku rzeczywistość. Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć we wprowadzaniu przez SES rewolucyjnego rozwiązania łączności.

System O3b mPower wykorzystuje sprawdzoną koncepcję obecnej konstelacji MEO O3b i jej sukces w dostarczaniu usług łączności, równoważnych tym światłowodowym, klientom w prawie 50 krajach. System O3b jest obecnie jedynym sprawdzonym technicznie, operacyjnie i handlowo, niegeostacjonarnym systemem do transmisji danych o niskim opóźnieniu, informuje SES.

Do wyniesienia satelitów O3b mPower operatora SES przez SpaceX ma dojść w 2021 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

Mavic Air 2 to następca lubianego Mavic Air z poprawioną...

5 190 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 790 zł Więcej...
reklama