reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Thales Alenia Space buduje całkowicie cyfrowego satelitę

dodano: 2019-09-11 22:09 | aktualizacja: 2019-09-12 11:23
autor: Janusz Sulisz | źródło: Thales Alenia Space

Thales_alenia_space_niebo_360px.jpg Thales Alenia Space zbuduje całkowicie cyfrowego satelitę. To zupełnie nowa linia satelitów, zwana Space Inspire, która zaoferuje operatorom satelitarnym elastyczny zasięg i pełne możliwości rekonfiguracji na orbicie.

Satelita SATRIA Thales Alenia Space Indonezja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Thales Alenia Space, spółka joint venture między Thales (67%) i Leonardo (33%), wprowadza na rynek nową linię produktów Space Inspire (rekonfiguracja na orbicie INstant SPace), która umożliwia bezproblemową misję i rekonfiguracja usług, natychmiastowe dostosowanie na orbicie do zapotrzebowania operatora, przejście z nadawania wideo do usług łączności szerokopasmowej przy jednoczesnym zmaksymalizowaniu wydajności i efektywnego wykorzystania zasobów satelitarnych.

W ciągu ostatnich kilku lat Thales Alenia Space zainwestowała w cyfryzację swojej oferty, prowadząc do nowych możliwości, nowych produktów i strategicznych partnerstw, aby przewidzieć tę transformację. Wysiłki te, wspierane przez CNES (francuską agencję kosmiczną) i ESA (Europejską Agencję Kosmiczną), przynoszą nowe możliwości satelitom telekomunikacyjnym, a w szczególności pozwoliły Thales Alenia Space na zaspokojenie potrzeb w zakresie łączności, prowadząc rynek VHTS (Very High Throughput)* i być pierwszą firmą na świecie, która oferuje w pełni cyfrowe przetwarzanie danych do klasy terabitowej.

Przekształcenie satelity dla platform DTH w satelitę łączności tzw. High Throughput o dużej przepustowości i zmiana zasięgu quasi-czasu rzeczywistego było nie do pomyślenia kilka lat temu. Thales Alenia Space zaprojektowała najnowszą linię produktów Space Inspire Satellite, aby sprostać temu wyzwaniu w niespotykanej dotąd cenie. To nowe, zdefiniowane programowo rozwiązanie satelity średniej wielkości dołącza do linii satelitarnej Spacebus TM NEO, aby wzbogacić portfolio Thales Alenia Space.
 
* KONNECT VHTS, SES-17, PSN Satria contracts
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

Mavic Air 2 to następca lubianego Mavic Air z poprawioną...

5 190 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa MLog 6-69 HV dla MUX8 w pionie

Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej MLog 6-69...

40 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...
reklama