reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Thales Alenia Space buduje całkowicie cyfrowego satelitę

dodano: 2019-09-11 22:09 | aktualizacja: 2019-09-12 11:23
autor: Janusz Sulisz | źródło: Thales Alenia Space

Thales_alenia_space_niebo_360px.jpg Thales Alenia Space zbuduje całkowicie cyfrowego satelitę. To zupełnie nowa linia satelitów, zwana Space Inspire, która zaoferuje operatorom satelitarnym elastyczny zasięg i pełne możliwości rekonfiguracji na orbicie.

Satelita SATRIA Thales Alenia Space Indonezja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Thales Alenia Space, spółka joint venture między Thales (67%) i Leonardo (33%), wprowadza na rynek nową linię produktów Space Inspire (rekonfiguracja na orbicie INstant SPace), która umożliwia bezproblemową misję i rekonfiguracja usług, natychmiastowe dostosowanie na orbicie do zapotrzebowania operatora, przejście z nadawania wideo do usług łączności szerokopasmowej przy jednoczesnym zmaksymalizowaniu wydajności i efektywnego wykorzystania zasobów satelitarnych.

W ciągu ostatnich kilku lat Thales Alenia Space zainwestowała w cyfryzację swojej oferty, prowadząc do nowych możliwości, nowych produktów i strategicznych partnerstw, aby przewidzieć tę transformację. Wysiłki te, wspierane przez CNES (francuską agencję kosmiczną) i ESA (Europejską Agencję Kosmiczną), przynoszą nowe możliwości satelitom telekomunikacyjnym, a w szczególności pozwoliły Thales Alenia Space na zaspokojenie potrzeb w zakresie łączności, prowadząc rynek VHTS (Very High Throughput)* i być pierwszą firmą na świecie, która oferuje w pełni cyfrowe przetwarzanie danych do klasy terabitowej.

Przekształcenie satelity dla platform DTH w satelitę łączności tzw. High Throughput o dużej przepustowości i zmiana zasięgu quasi-czasu rzeczywistego było nie do pomyślenia kilka lat temu. Thales Alenia Space zaprojektowała najnowszą linię produktów Space Inspire Satellite, aby sprostać temu wyzwaniu w niespotykanej dotąd cenie. To nowe, zdefiniowane programowo rozwiązanie satelity średniej wielkości dołącza do linii satelitarnej Spacebus TM NEO, aby wzbogacić portfolio Thales Alenia Space.
 
* KONNECT VHTS, SES-17, PSN Satria contracts
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Triax TMS 9x4P

Markowy (duński) multiswitch Triax TMS 9x4P rozdziela sygnał niezależnie z...

375 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama