reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Przełączniki konwerterów z firmy Chat

dodano: 2001-06-22 23:02 | aktualizacja: 2001-06-22 23:02
autor: Janusz Sulisz | źródło:

Firma Chat z Dąbrowy Górniczej przedstawiła nam kilka rodzajów przełączników konwerterów własnej produkcji. Jednym z nich jest uniwersalny przełącznik konwerterów w estetycznej czarnej obudowie, sterowany każdym pilotem bez konieczności podłączania dodatkowych kabli do sterowania. Drugi sterowany jest sygnałem DiSEqC.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jednym z nich jest uniwersalny przełącznik konwerterów w estetycznej czarnej obudowie, sterowany każdym pilotem bez konieczności podłączania dodatkowych kabli do sterowania. Po podłączeniu do dwóch konwerterów i umieszczeniu urządzenia w zasięgu działania pilota włączamy tuner. Powinny zaświecić się diody w przełączniku. Przytrzymując wciśnięty dowolny przycisk pilota w czasie dłuższym niż 4 sekundy przełącznik powinien przełączyć na drugi konwerter, jednocześnie sygnalizując to zmiana koloru świecenia diody LED.

Pierwsza wersja tego przełącznika sprawiała nam pewne problemy, wycinając niektóre częstotliwości, co eliminowało to urządzenie z rynku. Obecnie producent poprawił je i udziela 12 miesięcznej gwarancji na bezawaryjną pracę przełącznika. Przełącznik nadaje się do zastosowania z każdym odbiornikiem, w tym z Cyfrą+ czy Polsatem.

Drugi interesujący przełącznik konwerterów to taki, który sterowany jest sygnałem DiSEqC. Obudowa w kolorze czarnym, podobna do poprzedniego przełącznika. Po przełączeniu sygnałem DiSEqC jest to sygnalizowane zmianą koloru świecenia diody. Oczywiście tuner analogowy lub cyfrowy musi mieć sygnał DiSEqC, co dotyczy tunerów Samsung czy Sagem Polsatu, ale nie Cyfry+ czy Wizji TV.

Ceny za przełączniki są niskie, a producent oferuje także bardzo tanie przełączniki ręczne i sterowane 0/12V z 8 nóżki złącza Scart.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Produkty - testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 229 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

660 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

299 zł Więcej...