reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 4: Polsat News testowo odkodowany, testy HbbTV i DVB-T2

dodano: 2019-09-20 13:43 | aktualizacja: 2019-09-20 19:31
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Telewizja Polsat/satkurier.pl

Polsat News Cyfrowy Polsat i Telewizja Polsat przeprowadzą testy możliwości usług technologii hybrydowych w ramach telewizji naziemnej. Zostaną również przeprowadzone testy techniczne mające na celu zwiększenie zasięgu MUX 4. W ramach testów kanał Polsat News będzie nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej w czterech nowych lokalizacjach – w Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz Trójmieście. Dodatkowo, w ramach testu, kanał Polsat News zostanie odkodowany na MUX 4, gdzie również będą prowadzone testy HbbTV. Możliwości technologii hybrydowych będą także sprawdzane na kanałach Telewizji Polsat nadawanych na MUX 2.

Polsat News HD w DVB-T


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cyfrowy Polsat poinformował, iż podejmuje działania w celu zwiększenia zasięgu nadawania i dotarcia do widzów kanałów nadawanych na MUX 4. Obecnie MUX 4 dociera do około 33% populacji Polski. Cyfrowy Polsat wystąpił w związku z tym do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o zgodę na czasowe przeprowadzenie emisji eksperymentalnej w czterech nowych lokalizacjach na częstotliwości z wykorzystaniem sygnału programów Polsat News, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Film, Polsat Cafe, Polsat Play, celem rozpoznania możliwości wdrożenia zaawansowanych usług dla klientów końcowych technologii hybrydowych, łączących linearny przekaz sygnałów telewizji naziemnej emitowanych w technologii DVB-T/DVB-T2 i przekaz internetowy w technologii HbbTV, w tym nowych kodeków wideo.

W ramach testów, w naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz Trójmieście włączona zostanie emisja kanału Polsat News w technologii DVB-T oraz w dalszym etapie testów, w technologii drugiej generacji NTC – DVB-T2. Zostaną przeprowadzone testy aplikacji i usług hybrydowych oraz oszacowana wielkość populacji, do której dociera sygnał oraz która ma możliwość odbioru takiego sygnału. Testy pozwolą na późniejsze docelowe poszerzenie zasięgu kanałów nadawanych w ramach MUX 4 oraz zastosowanie optymalnych rozwiązań.

Ponadto nowe rozwiązania hybrydowe będą sprawdzane podczas emisji kanałów Telewizji Polsat nadawanych w ramach MUX 2 i MUX 4. W celu umożliwienia przetestowania nowych usług jak najszerszej grupie widzów, kanał Polsat News nadawany w ramach MUX 4 zostanie odkodowany i udostępniony jako otwarty.

W najbliższym czasie będą więc testowane możliwości usług HbbTV na kanałach Telewizji Polsat nadawanych w ramach MUX 2, MUX 4 oraz w czterech nowych lokalizacjach testowych. Testy rozpoczynają się 20 września 2019 roku.

Aktualizacja:
Jak donosi nam czytelnik, w Katowicach i okolicach sygnał niekodowanego Polsat News HD można odbierać z k. 40. Oprócz tego Polsat News w SD jest niekodowany w MUX 4. W Warszawie dodatkową emisję FTA Polsat News HD można odbierać z k. 45, informuje nas inny czytelnik.

Parametry odbioru:
  • Gdańsk/Chwaszczyno – kanał 22 [482 MHz], pol. H, ERP 50 kW, D
  • Poznań/Śrem – kanał 28 [530 MHz], pol. H, ERP 40 kW, ND
  • Katowice/Kosztowy – kanał 40 [626 MHz], pol. H, ERP 10 kW, ND
  • Warszawa/PKiN – kanał 45 [666 MHz], pol. H, 3 kW, ND
 
Przekaz kanału Polsat News HD w DVB-T

Jak dowiedziała się redakcja satkurier.pl, w Warszawie sygnał Polsat News HD w DVB-T emitowany jest z przepływnością wideo 8,2 Mbit/s, z 2 ścieżkami audio: MPEG (192 kbit/s) i AC3 (192 kbit/s), stereo.
 
Aktualizacja:
Z wykazu obowiązujących pozwoleń na stronie UKE wynika, że decyzje rezerwacyjne na cztery eksperymentalne emisje DVB-T/T2 są ważne od 17 września 2019 roku do 17 marca 2020 roku, czyli przez okres 6 miesięcy.

Aktualizacja:
Polsat News HD został dodany również do MUX 4 w ramach HbbTV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...