reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Electreon testuje bezprzewodowe ładowanie aut elektrycznych [wideo]

dodano: 2019-09-24 18:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: Electreon Wireless

Electreon wireless auto elektryczne 360px.jpg Izraelska firma kończy pilotażowe bezprzewodowe ładowanie poruszającego się po drodze pojazdu elektrycznego. Izraelska firma technologiczna Electreon Wireless poinformowała, że zainstalowała pełny system drogi elektrycznej i pomyślnie zakończyła ładowanie pojazdu elektrycznego Renault Zoe podczas jazdy.

Electreon
Electreon wireless zoe 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak działa system Electreon Wireless?
System opracowany przez Electreon został umieszczony pod 20-metrową warstwą asfaltu na testowej drodze firmy, w nadmorskiej miejscowości Beit Yanai. W ramach testu firma wykazała bezprzewodowy transfer energii na poziomie 8,5 kW przy wydajności ponad 91 proc.Firma spodziewa się, że w ciągu najbliższych tygodni osiągnie transfer powyżej 15 kW.

Ładowanie bezprzewodowe odbywa się, gdy głęboko zainstalowana infrastruktura cewki oddziela źródło promieniowania od powierzchni drogi.
Cewki systemu, które zostały zainstalowane w ostatnim eksperymencie, są w końcowej konfiguracji uzyskanej z linii produkcyjnej francuskiej firmy Hutchinson.

Według Electreon ten test jest kluczowym kamieniem milowym dla oczekiwanej instalacji systemu w Szwecji w listopadzie 2019 r., aby przetestować technologię w zimowych warunkach północnej Europy. Spełnienie takich warunków pogodowych jest warunkiem wstępnym przedkomercyjnego przetargu pilotażowego, który ma zostać ogłoszony w Szwecji w ciągu kilku miesięcy.

Nowa metoda ładowania pozwala na stosowanie mniejszych i tańszych akumulatorów. Ma też na celu zaoszczędzenie wysokich kosztów instalacji miejsc ładowania w miastach i dociągania w te miejsca linii energetycznych.

Electreon wraz ze swoimi partnerami rozpoczął także proces instalacji odbiorników, które opracował w dwóch chińskich autobusach elektrycznych Higer oraz w szwajcarskiej, demonstracyjnej ciężarówce elektrycznej  E-Force w Szwecji do początku 2020 r.


Strona domowa firmy Electreon, a tam wideo jak działa bezprzewodowy system ładowania.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD UE 4K

Najtańszy na rynku odbiornik 4K z podwójną głowicą FBC DVB-S2X...

990 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...
reklama