reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Niedziela z… polskim dokumentem” w TVP Kultura

dodano: 2019-10-04 14:28
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Kultura

TVP Kultura 6 października br. o godz. 17:15 TVP Kultura zaprasza na premierowy odcinek „Niedzieli z…” poświęcony polskim filmom dokumentalnym. Po spotkaniu w studiu emisja m.in. nominowanych do Oscara obrazów „Królik po berlińsku” Bartosza Konopki i „89 mm od Europy” Marcela Łozińskiego.

krolik-po-berlinsku-bartosz-konopka-film-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czym jest dzisiaj film dokumentalny i jaką pełni rolę? Czy może zmienić człowieka i jego wrażliwość? Ile dzisiejsi twórcy czerpią z tego, co działo się w polskim kinie dokumentalnym za czasów Kazimierza Karabasza czy Krzysztofa Kieślowskiego? Te pytania padną w programie "Niedziela z... polskim dokumentem", w którym 6 października spotkają się autorzy i pasjonaci filmów dokumentalnych z różnych pokoleń.

Gośćmi Marty Perchuć-Burzyńskiej będą dokumentalista, reżyser radiowy i scenarzysta Maciej Drygas („Usłyszcie mój krzyk”, „Jeden dzień w PRL” i „Abu Haraz”), reżyserka i scenarzystka Karolina Bielawska („Koniec lata”, „Warszawa do wzięcia” oraz „Mów mi Marianna”), dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego Krzysztof Gierat, reżyserka i scenarzystka Aneta Kopacz (m.in. „Joanna”), montażystka, fotograf, ale przede wszystkim reżyserka Agnieszka Elbanowska („Niewiadoma Henryka Fasta”, „Polonez” i „Pierwszy Polak na Marsie”, „Relax”) oraz scenarzystka i reżyserka Zuzanna Solakiewicz („Jorcajt”, i „15 stron świata”).

Po spotkaniu w studiu TVP Kultura zaprasza na film nominowany do Oscara „Królik po berlińsku” Bartosza Konopki z 2009 roku (godz. 18:10), a następnie etiudę Grzegorza Królikiewicza „Każdemu to, czego mu wcale nie trzeba” o Marku Piwowskim, wówczas studencie reżyserii w łódzkiej Szkole Filmowej (godz. 19:05), nagrodzone Srebrnym Smokiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym „Więzi” Zofii Kowalewskiej (godz. 19:20) oraz nominowany do Oscara i Europejskiej Nagrody Filmowej film „89 mm od Europy” Marcela Łozińskiego (godz. 19:40).

Niedziela z… polskim dokumentem, TVP Kultura, premiera 6 października o 17:15


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...
reklama