reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Polonia szykuje się do przejścia na HD

dodano: 2019-10-08 10:33
autor: Anita Kaźmierska | źródło: sat-charts.eu/TVP

TVP Polonia Telewizja Polska ogłosiła zamówienie, którego przedmiotem jest modernizacja technologiczna TVP Polonia do standardu HD. Dotyczy to także kanału TVP Wilno dostępnego na Litwie. Jak czytamy w dokumentacji, wartość szacunkowa zamówienia przekracza równowartość kwoty 221 tys. euro.

TVP Polonia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w jednym z załączonych dokumentów, sygnałem podstawowym kanału emisyjnego TVP Polonia ma być sygnał HD. Oznacza to, że TVP szykuje się do podniesienia na HD jakości nadawania kanału TVP Polonia, który aktualnie jest dostępny tylko w jakości SD. Dotyczy to także kanału TVP Wilno.

TVP Polonia wystartowała z próbną emisją 24 października 1992 roku. Jest dostępna w formie niekodowanej na satelicie Eutelsat Hot Bird (13°E) oraz w ofertach wybranych sieci kablowych i IPTV. TVP Wilno ruszyło 17 września 2019 roku. Stacja ta jest dostępna w naziemnej telewizji cyfrowej na Wileńszczyźnie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament za 2020 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2020 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...

Antena Triax TDS 120 A grafit

Antena stalowa, cynkowana 120 cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze...

299 zł Więcej...
reklama