reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

18 naruszeń prawa cyfrowego na Ukrainie

dodano: 2019-10-13 11:32
autor: KuKa | źródło: telekritika.ua

haker hacker Szczegółowy raport na temat naruszeń praw cyfrowych na Ukrainie we wrześniu 2019 roku opublikowała Platforma praw człowieka. Monitoring odbywa się w ramach wspólnych działań partnerów FreeNet Ukraine Coalition przy wsparciu Counterpart International.

haker hacker


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Odnotowano 4 fakty złamania praw autorskich, dotykających 258 zasobów internetowych. W nich znalazło się 240 witryn zablokowanych na podstawie dwóch dekretów prezydenta Ukrainy z 15 maja 2017 roku i 14 maja 2019 roku, a także 17 stron informacyjnych i jedna na Facebook'u portalu winnickiego VinMedia.

Także stwierdzono dwa ataki na dziennikarzy: redaktora naczelnego winnickiego portalu informacyjnego Weża, Andrieja Kaczora i redaktora gazety Prawdoszukacz, Jurija Szelażenko.

Eksperci „Platformy praw człowieka” do potencjalnych zagrożeń prywatności i wolności słowa przypisali też takie przypadki:
  • telewizory Smart TV i odtwarzacze multimedialne wysyłały dane użytkowników do postronnych firm i serwisów
  • niektóre aplikacje (Maya od Plackal Tech, MIA i My Period Tracker) gromadziły dane i przekazywały je do Facebook'a w celu lepszego konfigurowania reklam kontekstowych
  • obserwowanie danych osobowych użytkowników z fałszywych stron na Instagramie
Wcześniej napisano o ataku hakerów na witrynę Hromadske.tv w celu uzyskania dostępu do bazy danych portalu. Przeprowadzono również ataki na konta ukraińskich działaczy publicznych i dziennikarzy na Facebook'u. O tym informowało Laboratorium Bezpieczeństwa Cyfrowego.

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kącik hakera


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...