reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

Nowe repeatery Fritz do optymalnych połączeń w sieci mesh WiFi

dodano: 2019-11-14 22:08
autor: Jan Borejko | źródło: AVM

AVM_FRITZRepeater_1200-360px.jpg Firma AVM - niemiecki producent urządzeń sieciowych, wprowadza na polski rynek dwa wzmacniacze sygnału WiFi nowej generacji: FRITZ! Repeater 1200 i FRITZ! Repeater 600. Oba urządzenia umożliwiają łatwe i szybkie zwiększenie zasięgu każdej sieci bezprzewodowej. Nowe repeatery dbają o to, by telewizory, tablety, komputery PC i smartfony automatycznie uzyskiwały stabilne połączenia bezprzewodowe o szybkości transmisji danych odpowiednio do 1200 Mbit/s i 600 Mbit/s. Przy obecnej wersji oprogramowania FRITZ!OS 7.10 repeatery oferują sterowanie siecią Mesh WiFi, w celu zapewnienia połączeń o optymalnej jakości.

FRITZ! Repeater 600+1200 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Obsługują także transmisje multicast, co oznacza, że z usług przesyłania strumieniowego można korzystać na wielu urządzeniach mobilnych. Dzięki nowoczesnym, wydajnym procesorom i dużej pamięci, nowe wzmacniacze FRITZ! są gotowe na rozwój w przyszłości i otrzymywanie regularnych aktualizacji oprogramowania.

Wydajny, kompaktowy FRITZ!Repeater 1200 obsługuje pasmo 2,4 GHz, a także 5 GHz, posiada po dwie anteny do każdego zakresu i osiąga do 1266 MBit/s. Dzięki portowi Gigabit LAN repeater może być również zintegrowany z siecią za pomocą kabla ethernetowego, ale pozwala też urządzeniom obsługującym telewizję IP, takim jak odbiorniki multimedialne, na korzystanie z szybkiego WiFi.

Mały a jakże efektywny FRITZ!Repeater 600 to idealny produkt klasy podstawowej, umożliwiający budowę sieci WiFi o topologii mesh opartej o router FRITZ!Box, zapewniający stabilne połączenia bezprzewodowe w całej sieci domowej. Dzięki wyjątkowo zwartej konstrukcji, repeater może być podłączony do dowolnego gniazdka elektrycznego, nie zaburzając wystroju domu lub biura. FRITZ! Repeater 600 wykorzystuje cztery anteny w paśmie 2,4 GHz (802.11n) i osiąga prędkości transmisji do 600 Mbit/s. 

Bezproblemowa komunikacja i stabilne połączenia dzięki sieci WiFi o topologii mesh
W połączeniu z routerem FRITZ!Box nowe repeatery FRITZ! stają się częścią inteligentnej sieci WiFi Mesh przez sam fakt podłączenia do urządzenia rozdzielającego dostęp internetowy w sieci. Po połączeniu z routerem FRITZ!Box, repeater automatycznie otrzymuje wszystkie stosowne ustawienia, takie jak nazwa sieci bezprzewodowej (SSID), hasło, konfiguracja sieci dla gości i harmonogram działania WiFi.

Wszystkie ustawienia zmienione centralnie we FRITZ!Box są automatycznie przesyłane do FRITZ!Repeater. Innowacyjne technologie, takie jak sterowanie siecią Mesh WiFi, dbają o to by urządzenia końcowe obsługujące standardy 802.11v i 802.11k zawsze uzyskiwały optymalną przepustowość danych. Możliwe jest również kaskadowe łączenie wielu repeaterów FRITZ! w celu ich integracji z siecią WiFi o topologii mesh, opartej na urządzeniach FRITZ!. Aktualizacje oprogramowania repeaterów można przeprowadzić szybko i łatwo z poziomu podglądu sieci w interfejsie konfiguracyjnym routera FRITZ!Box. Jeśli w urządzeniu FRITZ!Box skonfigurowane są automatyczne aktualizacje, również repeatery będą miały zainstalowane najnowsze oprogramowanie.

Łatwa instalacja, energooszczędność i bezpieczeństwo eksploatacji
Nowe wzmacniacze FRITZ!Repeater 1200 i FRITZ!Repeater 600 można skonfigurować bez wysiłku za naciśnięciem jednego przycisku. Dzięki bezpłatnej aplikacji FRITZ!App WLAN dla systemu Android i iOS, użytkownicy mogą znaleźć najlepszą lokalizację urządzenia w celu uzyskania optymalnej jakości połączenia. Oba wzmacniacze FRITZ! z łatwością zwiększą zasięg bezprzewodowej sieci również opartej na innych routerach.

Dzięki wsparciu techniki Wi-Fi Protected Setup (WPS), repeatery FRITZ! można skonfigurować za naciśnięciem jednego przycisku również w przypadku routerów bezprzewodowych innych producentów. Ponadto nowe wzmacniacze sygnału FRITZ! oferują fabrycznie bezpieczne szyfrowanie WiFi i pozostają energooszczędne w czasie użytkowania, czy to w trybie gotowości, czy nawet przy zwiększonej wydajności. Na przykład FRITZ!Repeater 1200 w trybie gotowości pobiera około 3 watów energii, podczas gdy FRITZ!Repeater 600 jedynie 1,5 wata. Inne zalety repeaterów FRITZ! to regularne aktualizacje i 5-letnia gwarancja producenta.

FRITZ!Repeater 1200 - wydajny i kompaktowy:
 • Wzmacniacz sygnału sieci WiFi o topologii mesh, pracujący w pasmach 2,4/5 GHz z prędkością do 1266 Mbit/s (standard AC+N, 2x2)
 • Gigabitowy port LAN do zintegrowania repeatera z siecią za pomocą kabla lub do podłączenia urządzeń końcowych
 • Łatwe i szybkie zwiększenie zasięgu każdej sieci bezprzewodowej
 • Wsparcie dla sieci WiFi o topologii mesh
 •  Automatyczne przyjmowanie wszystkich ustawień z routera FRITZ!Box, a także wszelkich późniejszych zmian
 • Zachowanie nazwy i hasła istniejącej sieci bezprzewodowej (w przypadku dowolnego routera bezprzewodowego, obsługującego WPS)
 •  Niskie zużycie energii w trybie czuwania i podczas użytkowania
 •  Aplikacja FRITZ!App WLAN, łatwa w konfiguracji za naciśnięciem jednego przycisku, wsparcie przy wyborze optymalnej lokalizacji
 •  Dołączony adapter zapewnia stabilność wtyczki Europlug w przypadku korzystania z gniazd CEE 7/4 (Schuko)
 
FRITZ!Repeater 600 - idealny podstawowy model dla sieć WiFi o topologii mesh:
 • Wzmacniacz sygnału sieci WiFi mesh, pracujący w paśmie 2,4 z prędkością do 600 Mbit/s (standard N, 4 x 4)
 • Łatwe i szybkie zwiększenie zasięgu każdej sieci bezprzewodowej
 • Automatyczne przyjmowanie wszystkich ustawień z routera FRITZ!Box, a także wszystkich późniejszych zmian
 • Zachowanie nazwy i hasła istniejącej sieci bezprzewodowej (w przypadku dowolnego routera bezprzewodowego, obsługującego WPS)
 •  Niskie zużycie energii w trybie czuwania i podczas użytkowania
 •  Aplikacja FRITZ!App WLAN, łatwa konfiguracja za naciśnięciem jednego przycisku, wsparcie przy wyborze optymalnej lokalizacji
 •  Dołączony adapter zapewnia stabilność wtyczki Europlug w przypadku korzystania z gniazd CEE 7/4 (Schuko).
 
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Transmitery, splittery, ekstendery


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

479 zł Więcej...
reklama