reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kompozycje Philipa Glassa w TVP Kultura

dodano: 2019-11-26 16:26 | aktualizacja: 2019-11-26 17:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP Kultura W niedzielę, 1 grudnia br. o godz. 20:00 TVP Kultura zaprasza na transmisję szóstego koncertu z cyklu „Kultura na żywo”. Tym razem widzowie zobaczą transmisję koncertu Royal String Quartet i Bartłomieja Wąsika.

TVP Kultura grafika rysunek animacja bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Artyści wykonają utwory przedstawiciela nurtu minimalistycznego, amerykańskiego kompozytora Philipa Glassa. Skomponowana przez niego oryginalna ścieżka dźwiękowa do filmów takich jak: „Godziny” w reżyserii Stephena Daldry, „Kandun” Martina Scorsese czy „Mishima” Paula Schradera, a także symfonia oparta na albumie Davida Bowiego „Heroes”, ugruntowały jego pozycję wśród najpopularniejszych żyjących kompozytorów w Ameryce.

W pierwszej części wystąpi doceniony na międzynarodowych festiwalach Royal String Quartet - kwartet smyczkowy składający się z muzyków: Izabelli Szałaj-Zimak (I skrzypce), Elwiry Przybyłowskiej (II skrzypce), Pawła Czarnego (altówka) i Michała Pepola (wiolonczela). Wieloletnia działalność artystów w świecie muzycznym zaowocowała 17 płytami i dwoma „Fryderykami”. Kwartet przeplata klasyczne brzmienia z innymi gatunkami: jazzem, folkiem, a nawet muzyką elektroniczną. Zgromadzona w studiu publiczność i widzowie przed telewizorami będą mieli okazję wysłuchać III kwartetu smyczkowego „Mishima” Philipa Glassa, który jest również autorem muzyki do filmu Paula Schradera o tym samym tytule. Kompozycja składa się z sześciu części. W drugiej części koncertu na scenie pojawi się Bartłomiej Wąsik - pianista, kompozytor i aranżer, laureat wielu międzynarodowych konkursów, współzałożyciel i członek Lutosławski Piano Duo oraz kwartetu Kwadrofonik. Artysta wykona niezwykłą kolekcję utworów z filmu „The Hours” - „Godziny”, których twórcą jest Philip Glass.

Bezpośrednio po koncercie Barbara Schabowska przeprowadzi z artystami rozmowę, która transmitowana będzie na profilu TVP Kultura na portalu społecznościowym Facebook (więcej tutaj).
 
Bartłomiej Wąsik, Michał Pepol, Paweł Czarny, Elwira Przybyłowska i Izabella Szałaj-Zimak wystąpią na koncercie z cyklu „Kultura na żywo”, foto: TVP
Bartłomiej Wąsik, Michał Pepol, Paweł Czarny, Elwira Przybyłowska i Izabella Szałaj-Zimak wystąpią na koncercie z cyklu „Kultura na żywo”, foto: TVP


„Kultura na żywo” - transmisja w niedzielę, 1 grudnia 2019 roku o godz. 20:00 w TVP Kultura.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Cablink 9xGI-16S czarny 10m

Włoski, 9-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 9xGI-16S - tu...

195 zł Więcej...

Antena Corab COR-900 grafit

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

99 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 790 zł Więcej...
reklama