reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

FBI ostrzega przed szpiegowaniem w Smart TV

dodano: 2019-12-04 13:21
autor: HP | źródło: FBI/Bitdefender

Samsung Smart TV FBI radzi, by osoby, które kupiły inteligentny telewizor Smart TV lub zastanawiają się nad jego zakupem, zwrócili uwagę na możliwe problemy związane z prywatnością, które użytkownicy mogą wprowadzić do swoich domów.

HD Austria Smart TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Złe ustawienia prywatności Smart TV i dajemy się szpiegować. 
Hakerzy mogą przynajmniej w teorii przejąć kontrolę nad inteligentnymi urządzeniami taki jak Smart TV i wykorzystywać je w różnych atakach. FBI próbuje ostrzec ludzi, że nowy telewizor Smart TV może być wykorzystywany przynajmniej jako szpieg cyfrowy. Dotyczyć to może przekazywania danych potrzebnych producentom telewizora dla zewnętrznych firm lub niezależnym hakerom.

Wiele nowoczesnych telewizorów ma możliwość połączenia z internetem.
Nawet jeśli nowy Smart TV nie ma mikrofonu ani kamery wideo, może nadal wysyłać raporty użytkowania, informując firmy zewnętrzne o tym, co oglądasz i jak długo. Jest to skuteczny sposób na uzyskanie dokładnych danych, o których większość osób nawet nie wie, że są od nich pobierane. Niestety niektórzy producenci po cichu udostępniają te dane za niezłe pieniądze, choć dowodów nie ma.

Obecność wbudowanych mikrofonów i kamer w inteligentnych telewizorach znacznie komplikuje problem. Bardziej znane firmy traktują bezpieczeństwo poważniej i zwykle dają łatki, gdy zostaną odkryte luki w zabezpieczeniach.

„Oprócz ryzyka, że Twój producent telewizora i twórcy aplikacji mogą Cię podsłuchiwać i oglądać, telewizor może być również bramą dla hakerów” - wyjaśnia FBI.

„Zły cyberprzestępca może nie mieć bezpośredniego dostępu do zablokowanego komputera, ale możliwe jest, że niezabezpieczony telewizor może zapewnić mu łatwy dostęp do tylnego wejścia przez router”.


Użytkownicy nie mogą wiele zrobić z połączeniem internetowym i funkcjami online swoich inteligentnych telewizorów, ale mogą podjąć środki zapobiegawcze w celu zmniejszenia ryzyka. Najważniejszym aspektem jest dokładna znajomość tego, co może zrobić Twoje urządzenie w zakresie łączności i prywatności.

Dobrym pomysłem jest sprawdzenie ustawień prywatności w Smart TV
Warto sprawdzić, czy niektóre z domyślnych ustawień można zmodyfikować, aby zapewnić lepszą prywatność. Wyłączenie wbudowanej kamery może nie wystarczyć, dlatego wskazane jest umieszczenie na niej małego kawałka czarnej taśmy. Wreszcie, użytkownicy powinni regularnie sprawdzać dostępność aktualizacji lub konfigurować telewizor, aby sam się aktualizował.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kącik hakera


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

759 zł Więcej...