reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Transmisje meczów w pionowym formacie 9:16?

dodano: 2019-12-06 12:51
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DFL/satkurier.pl

DFL Bundesliga 9:16 Transmisje piłkarskie w formacie 9:16 zamiast 16:9? To, co na pierwszy rzut oka wygląda jak czeski błąd, zostało po raz pierwszy przetestowane przez DFL Deutsche Fußball Liga w zeszły weekend. Relacja z niedzielnego (1 grudnia) meczu Bundesligi między VfL Wolfsburg i SV Werder Bremen została zrealizowana także w pionowym formacie 9:16, obok zwykłego formatu poziomego 16:9.

DFL Bundesliga 9:16


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jest to odpowiedź DFL na zmieniające się zachowania użytkowników i rosnącą konsumpcję materiałów wideo na urządzeniach mobilnych. Format 9:16 jest przeznaczony przede wszystkim do użytku na smartfonach i w mediach społecznościowych. Po raz pierwszy DFL wewnętrznie przetestowało, jak zoptymalizować produkcję meczu Bundesligi właśnie dla użytkowników mediów społecznościowych.
 

Podczas transmisji testowej w Wolfsburgu, wyprodukowano - niezależnie od sygnału podstawowego - specjalny dosył w formacie 9:16. Podczas gdy widzowie przed ekranami nie zauważyli zmiany, na stadionie użyto pięciu dodatkowych kamer do produkcji w 9:16. Te profesjonalne urządzenia UHD zostały w taki sposób ustawione na statywach, aby osiągnąć najlepsze możliwe wyniki. Ponadto w osobnej reżyserce obrócone o 90 stopni zostały monitory. Dzięki tej konfiguracji technicznej, relacje można było śledzić również w 9:16, także w Ultra HD.
 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z testu - powiedział Andreas Heyden, EVP Digital Innovations w DFL Group. - Jak zwykle rozwijamy innowacje przyjmując perspektywę kibica. Widzimy, że pionowe filmy w mediach społecznościowych na urządzeniach mobilnych są lepiej odbierane niż te w orientacji poziomej - wyjaśnia Heyden. - Udany test w Wolfsburgu zapewnił nam dobrą podstawę do dalszych rozważań, w jaki sposób możemy osiągnąć jeszcze lepsze efekty w przyszłości.


Źródło: www.dfl.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

Rolka kabla Teleste 113 Ultra HD Cu 100m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Teleste 113...

350 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...
reklama