reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyberatak na stację telewizyjną!

dodano: 2019-12-12 17:02
autor: HP | źródło: ESET/The Spokesman-Review

KHQ Q6 stacja TV logo 360px.jpg Amerykańska stacja telewizyjna KHQ-TV została zaatakowana przez cyberprzestępców. W wyniku ataku oprogramowanie odpowiadające za przygotowanie lokalnych wiadomości przestało działać, paraliżując tym samym pracę dziennikarzy. To kolejny w tym roku atak skierowany na stację telewizyjną. 

satkurier.pl
czaszka_piractwo tv pirat KAPTUR 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jak informuje portal The Spokesman-Review, do ataku na stację KHQ-TV, będącą lokalnym oddziałem NBC w Waszyngtonie, w stanie Montana, doszło w nocy z 8 na 9 grudnia tuż przed emisją porannych wiadomości.

W wyniku ataku oprogramowanie, który służy przygotowaniu serwisu informacyjnego (treści, jak i emisji grafik widocznych na ekranie telewizora), zostało całkowicie wyłączone. Dziennikarze KHQ-TV zostali zmuszeni korzystać wyłącznie z prostych programów tekstowych do przygotowywania emitowanych przez stację programów. 

To kolejny atak na stacje telewizyjną w tym roku

Na celowniku hakerów coraz częściej pojawiają się również przemysły medialne, jak i stacje telewizyjne.

- Tylko w tym roku doszło do co najmniej dwóch innych ataków wymierzonych w przemysł medialny. Ofiarą sierpniowego ataku była gruzińska stacja Pirveli, której systemy oraz sieci zostały sparaliżowane, uniemożliwiając emisję programów. Z kolei w maju, podczas transmisji online półfinałów Eurowizji, hakerzy wyemitowali na stronie nadawcy dwuminutowy film ostrzegający przed rzekomym atakiem rakietowym na Tel Aviv – komentuje Sadkowski z ESET.


Jak zauważa ekspert z ESET, ataki skierowane na media mogą doprowadzić do dezinformacji, rozprzestrzeniania się nieprawdziwych wiadomości, czy nawet, jak w przypadku zakłócenia transmisji Eurowizji przez hakerów, mogą usiłować wywołać panikę wśród widzów. Do takiego scenariusza w przypadku ataku na KHQ-TV nie doszło. Jak informują dziennikarze z The Spokesman-Review, cyberatak został zgłoszony FBI. Na chwilę obecną nie wiadomo, jak długo potrwa odzyskiwanie oprogramowania oraz danych z wykonanych kopii zapasowych. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Corab COR-900 grafit

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

99 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

349 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 299 zł Więcej...
reklama