reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lagardère sprzeda 75 proc. udziałów w Lagardère Sports

dodano: 2019-12-18 10:46
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Lagardère/satkurier.pl

Lagardere Sports Francuska grupa Lagardère, w ramach strategii koncentrowania się na jednostkach Lagardère Publishing i Lagardère Travel Retail, zamierza sprzedać 75 proc. udziałów w Lagardère Sports do funduszu private equity H.I.G. Capital. Lagardère Sports to agencja marketingu sportowego, działająca również na polskim rynku od ponad 20 lat (dawniej pod nazwą Sportfive).

Lagardere Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z założeniami planowanej transakcji, Lagardère Sports zostało wycenione na około 110 mln euro, a Lagardère Sports i Entertainment jako całość na około 150 mln euro. Ta wycena nie obejmuje przyszłego potencjału tworzenia wartości przez pozostałą część (25 proc. udziałów) Lagardère Sports ani jakichkolwiek potencjalnych zysków wynikających z umowy z Afrykańską Konfederacją Piłkarską (CAF). Grupa przewiduje utworzenie odpisu szacowanego na 210-240 mln euro, wynikającego w szczególności z jednostronnego rozwiązania umowy przez CAF.

Planowana transakcja zostanie przekazana do zatwierdzenia przez odpowiednie organy przedstawicielskie pracowników i organy ochrony konkurencji. Do jej finalizacji dojdzie prawdopodobnie jeszcze przed końcem pierwszego kwartału 2020 roku.

Zbycie to umożliwi Lagardère Sports realizację planu strategicznego pod auspicjami nowego akcjonariusza. W wyniku sprzedaży Lagardère podejmie decydujący krok w swojej strategii, koncentrując wszystkie wysiłki i zasoby na rozwoju Lagardère Publishing i Lagardère Travel Retail.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

Adapter DisplayPort (męski) na HDMI (żeński) UGREEN 4K

Adapter (przejściówka) DisplayPort (męski) na HDMI (żeński) UGREEN 4K

49 zł Więcej...
reklama