reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Krach finansowy w Pierwyj kanał

dodano: 2019-12-23 11:01 | aktualizacja: 2019-12-23 11:16
autor: RO | źródło: ura.news/telesat-news.net

Pierwyj kanal Publiczna stacja telewizyjna Federacji Rosyjskiej, Pierwyj kanał, stale zwiększa zadłużenie wobec kontrahentów. Dzisiaj rozpatrywana jest decyzja o przyszłości kanału.

Centrum telewizyjne Ostankino


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Na Pierwyj kanał doszło do krachu finansowego i nikt nie wie, jak się z niego wydostać, cytuje słowa byłego kierownika jednej z jego dyrekcji Meduza. Należy zauważyć, że w 2018 roku dług kanału przekroczył 20 mld rubli, co stanowi prawie dwie trzecie jego rocznych przychodów. Centrum telewizyjne Ostankino z powodu braku pieniędzy zaczęło redukować personel, a nawet może przestać nadawać.

Według źródeł, do których doszła rosyjska agencja informacyjna URA.RU, dyrektor generalny kanału Konstantin Ernst jest podobno "bardzo złym biznesmenem". Podkreśla również, że firma zaczęła zbyt późno inwestować w Internet. Podstawowymi konkurentami Pierwyj są kanały rozrywkowe, w których nie ma wiadomości. Jednocześnie wiadomości pozostają jako jedne z najdroższych pod względem produkcji. Ponadto w 2019 r. nakłady na reklamę kanału po raz pierwszy przekroczyły budżet reklamy telewizyjnej. Pierwyj nie odbiera połączeń od dziennikarza portalu URA.RU.

Według Meduza, Pierwyj kanał znajduje się w stanie zawieszenia. W najbliższym czasie powinna być znana odpowiedź na pytanie, czy Rosji potrzebny jest drugi ogólnokrajowy kanał z dużą ilością informacji i programów społeczno-politycznych. Dzisiaj Pierwyj podlega federalnej agencji ds. zarządzania majątkiem państwowym Rosimuszczestwo, Narodowej Medialnej Grupie Jurija Kowalczuka oraz blisko prezydentowi Federacji Rosyjskiej i bankowi VTB.

Źródło: ura.news  telesat-news.net 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Opticum RED Wideband + 4 SAT Legacy

Cyfrowy konwerter hybrydowy - WIDEBAND + 4 SAT Legacy. To...

149 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap HDR900

Urządzenie pozwalające na nagrywanie z HDMI materiału wideo wysokiej rozdzielczości...

490 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

139 zł Więcej...
reklama