reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Krach finansowy w Pierwyj kanał

dodano: 2019-12-23 11:01 | aktualizacja: 2019-12-23 11:16
autor: RO | źródło: ura.news/telesat-news.net

Pierwyj kanal Publiczna stacja telewizyjna Federacji Rosyjskiej, Pierwyj kanał, stale zwiększa zadłużenie wobec kontrahentów. Dzisiaj rozpatrywana jest decyzja o przyszłości kanału.

https://i.msmap.ru/5/2/8/thumbs/700_466_fix.jpg
Centrum telewizyjne Ostankino


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Na Pierwyj kanał doszło do krachu finansowego i nikt nie wie, jak się z niego wydostać, cytuje słowa byłego kierownika jednej z jego dyrekcji Meduza. Należy zauważyć, że w 2018 roku dług kanału przekroczył 20 mld rubli, co stanowi prawie dwie trzecie jego rocznych przychodów. Centrum telewizyjne Ostankino z powodu braku pieniędzy zaczęło redukować personel, a nawet może przestać nadawać.

Według źródeł, do których doszła rosyjska agencja informacyjna URA.RU, dyrektor generalny kanału Konstantin Ernst jest podobno "bardzo złym biznesmenem". Podkreśla również, że firma zaczęła zbyt późno inwestować w Internet. Podstawowymi konkurentami Pierwyj są kanały rozrywkowe, w których nie ma wiadomości. Jednocześnie wiadomości pozostają jako jedne z najdroższych pod względem produkcji. Ponadto w 2019 r. nakłady na reklamę kanału po raz pierwszy przekroczyły budżet reklamy telewizyjnej. Pierwyj nie odbiera połączeń od dziennikarza portalu URA.RU.

Według Meduza, Pierwyj kanał znajduje się w stanie zawieszenia. W najbliższym czasie powinna być znana odpowiedź na pytanie, czy Rosji potrzebny jest drugi ogólnokrajowy kanał z dużą ilością informacji i programów społeczno-politycznych. Dzisiaj Pierwyj podlega federalnej agencji ds. zarządzania majątkiem państwowym Rosimuszczestwo, Narodowej Medialnej Grupie Jurija Kowalczuka oraz blisko prezydentowi Federacji Rosyjskiej i bankowi VTB.

Źródło: ura.news  telesat-news.net 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 7-8/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2020

10 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

669 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...
reklama