reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Krach finansowy w Pierwyj kanał

dodano: 2019-12-23 11:01 | aktualizacja: 2019-12-23 11:16
autor: RO | źródło: ura.news/telesat-news.net

Pierwyj kanal Publiczna stacja telewizyjna Federacji Rosyjskiej, Pierwyj kanał, stale zwiększa zadłużenie wobec kontrahentów. Dzisiaj rozpatrywana jest decyzja o przyszłości kanału.

https://i.msmap.ru/5/2/8/thumbs/700_466_fix.jpg
Centrum telewizyjne Ostankino


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Na Pierwyj kanał doszło do krachu finansowego i nikt nie wie, jak się z niego wydostać, cytuje słowa byłego kierownika jednej z jego dyrekcji Meduza. Należy zauważyć, że w 2018 roku dług kanału przekroczył 20 mld rubli, co stanowi prawie dwie trzecie jego rocznych przychodów. Centrum telewizyjne Ostankino z powodu braku pieniędzy zaczęło redukować personel, a nawet może przestać nadawać.

Według źródeł, do których doszła rosyjska agencja informacyjna URA.RU, dyrektor generalny kanału Konstantin Ernst jest podobno "bardzo złym biznesmenem". Podkreśla również, że firma zaczęła zbyt późno inwestować w Internet. Podstawowymi konkurentami Pierwyj są kanały rozrywkowe, w których nie ma wiadomości. Jednocześnie wiadomości pozostają jako jedne z najdroższych pod względem produkcji. Ponadto w 2019 r. nakłady na reklamę kanału po raz pierwszy przekroczyły budżet reklamy telewizyjnej. Pierwyj nie odbiera połączeń od dziennikarza portalu URA.RU.

Według Meduza, Pierwyj kanał znajduje się w stanie zawieszenia. W najbliższym czasie powinna być znana odpowiedź na pytanie, czy Rosji potrzebny jest drugi ogólnokrajowy kanał z dużą ilością informacji i programów społeczno-politycznych. Dzisiaj Pierwyj podlega federalnej agencji ds. zarządzania majątkiem państwowym Rosimuszczestwo, Narodowej Medialnej Grupie Jurija Kowalczuka oraz blisko prezydentowi Federacji Rosyjskiej i bankowi VTB.

Źródło: ura.news  telesat-news.net 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88 4K UHD S2 + IP

Octagon SX88 4K UHD S2 - odchudzona wersja odbiornika UHD...

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...
reklama