reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UA|TV w stanie likwidacji

dodano: 2020-01-10 19:07 | aktualizacja: 2020-01-10 19:36
autor: RO | źródło: detector.media/tvnews.by

UA|TV 13 stycznia 2020 roku ma się rozpocząć procedura likwidacji ukraińskiego kanału dla zagranicy UA|TV. Na antenie przestaną się ukazywać programy na żywo, a niektóre zagraniczne redakcje przestaną działać. Jednocześnie ma ruszyć nowy kanał informacyjno-rozrywkowy dla mieszkańców obwodu donieckiego i ługańskiego, gdzie trwa konflikt zbrojny. Jaki nowy kanał zastąpi UA|TV w polskich sieciach kablowych?

http://cedem.org.ua/wp-content/uploads/2015/10/maxresdefault.jpg
UA|TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przez pewien okres UA|TV i najnowszy kanał telewizyjny mają działać równolegle.
Ten kolejny projekt ma reagować na rosyjską propagandę.

Naszym celem jest obiektywne rozmawianie o wszystkim, co tutaj się dzieje (na kontrolowanym terytorium Ukrainy – przyp. red. detector.media), zdając sobie sprawę, że prawie sześć lat, część ludzi (na terenach, gdzie toczą się walki – przyp. red. detector.media) ogląda treści rosyjskich kanałów telewizyjnych. Chcemy rozwijać ich mity i obawy związane z nami. Chcemy, aby zrozumieli, że są tutaj słyszani i chcemy rozwiązać ich problemy, dlatego w ten sposób chcielibyśmy rozpocząć z nimi dialog

- powiedziała szefowa kanału UA|TV, Olena Tribuszna.


Wyjaśniła również, że teraz trwa dyskusja o jednym kanale dla zajętych terytoriów. Wcześniej Ministerstwo Kultury, Młodzieży i Sportu mówiło o stworzeniu dwóch oddzielnych projektów. Ich nazwy istnieją, ale jak dotąd, nie zostały ujawnione.

Najnowszy kanał informacyjno-rozrywkowy pokaże treści czołowych grup medialnych, z którymi toczą się negocjacje, a także własne serwisy informacyjne. Grupy medialne są gotowe udostępnić większość programów za darmo – nakręcone zarówno przed, jak i po 2014 roku.

Chcemy rozmawiać o pozytywnych zmianach zachodzących na Ukrainie i chcemy, aby mieszkańcy zajętych terytoriów chcieli wrócić i mieszkać w tym kraju, a nie w tym, gdzie działają rosyjskie kanały

- tak Olena Tribuszna scharakteryzowała misję nowego kanału TV.


Wcześniej minister kultury, młodzieży, sportu, polityki informacyjnej i turystyki Wołodymyr Borodiański powiedział, że ukraiński kanał, który pojawi się na terenach objętych konfliktem, będzie działać na bazie UA|TV, a jego budżet przekroczy kwotę 400 mln hrywien (16,73 mln dolarów).

UA|TV nadaje od 1 października 2015 roku na podstawie połączenia publicznych kanałów UTR i Bank-TV. Misją jest niesienie światu prawdy o wydarzeniach na Ukrainie i to co dzieje się wokół. Programy są nadawane w czterech językach: ukraińskim, rosyjskim, angielskim i krymskotatarskim. Projektem kieruje ukraińskie Ministerstwo Polityki Informacyjnej.

UA|TV jest transmitowany w nieszyfrowanym przekazie satelitarnym (FTA) z Eutelsat Hot Bird 13C (13°E), częstotliwość 10,930 GHz, pol. H (SR: 30000, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK). Stację mogą oglądać abonenci polskich platform satelitarnych nc+ i Cyfrowy Polsat, a także widzowie posiadający indywidualne zestawy odbiorcze.

Źródło: detector.media  tvnews.by 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama