reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UA|TV w stanie likwidacji

dodano: 2020-01-10 19:07 | aktualizacja: 2020-01-10 19:36
autor: RO | źródło: detector.media/tvnews.by

UA|TV 13 stycznia 2020 roku ma się rozpocząć procedura likwidacji ukraińskiego kanału dla zagranicy UA|TV. Na antenie przestaną się ukazywać programy na żywo, a niektóre zagraniczne redakcje przestaną działać. Jednocześnie ma ruszyć nowy kanał informacyjno-rozrywkowy dla mieszkańców obwodu donieckiego i ługańskiego, gdzie trwa konflikt zbrojny. Jaki nowy kanał zastąpi UA|TV w polskich sieciach kablowych?

http://cedem.org.ua/wp-content/uploads/2015/10/maxresdefault.jpg
UA|TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przez pewien okres UA|TV i najnowszy kanał telewizyjny mają działać równolegle.
Ten kolejny projekt ma reagować na rosyjską propagandę.

Naszym celem jest obiektywne rozmawianie o wszystkim, co tutaj się dzieje (na kontrolowanym terytorium Ukrainy – przyp. red. detector.media), zdając sobie sprawę, że prawie sześć lat, część ludzi (na terenach, gdzie toczą się walki – przyp. red. detector.media) ogląda treści rosyjskich kanałów telewizyjnych. Chcemy rozwijać ich mity i obawy związane z nami. Chcemy, aby zrozumieli, że są tutaj słyszani i chcemy rozwiązać ich problemy, dlatego w ten sposób chcielibyśmy rozpocząć z nimi dialog

- powiedziała szefowa kanału UA|TV, Olena Tribuszna.


Wyjaśniła również, że teraz trwa dyskusja o jednym kanale dla zajętych terytoriów. Wcześniej Ministerstwo Kultury, Młodzieży i Sportu mówiło o stworzeniu dwóch oddzielnych projektów. Ich nazwy istnieją, ale jak dotąd, nie zostały ujawnione.

Najnowszy kanał informacyjno-rozrywkowy pokaże treści czołowych grup medialnych, z którymi toczą się negocjacje, a także własne serwisy informacyjne. Grupy medialne są gotowe udostępnić większość programów za darmo – nakręcone zarówno przed, jak i po 2014 roku.

Chcemy rozmawiać o pozytywnych zmianach zachodzących na Ukrainie i chcemy, aby mieszkańcy zajętych terytoriów chcieli wrócić i mieszkać w tym kraju, a nie w tym, gdzie działają rosyjskie kanały

- tak Olena Tribuszna scharakteryzowała misję nowego kanału TV.


Wcześniej minister kultury, młodzieży, sportu, polityki informacyjnej i turystyki Wołodymyr Borodiański powiedział, że ukraiński kanał, który pojawi się na terenach objętych konfliktem, będzie działać na bazie UA|TV, a jego budżet przekroczy kwotę 400 mln hrywien (16,73 mln dolarów).

UA|TV nadaje od 1 października 2015 roku na podstawie połączenia publicznych kanałów UTR i Bank-TV. Misją jest niesienie światu prawdy o wydarzeniach na Ukrainie i to co dzieje się wokół. Programy są nadawane w czterech językach: ukraińskim, rosyjskim, angielskim i krymskotatarskim. Projektem kieruje ukraińskie Ministerstwo Polityki Informacyjnej.

UA|TV jest transmitowany w nieszyfrowanym przekazie satelitarnym (FTA) z Eutelsat Hot Bird 13C (13°E), częstotliwość 10,930 GHz, pol. H (SR: 30000, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK). Stację mogą oglądać abonenci polskich platform satelitarnych nc+ i Cyfrowy Polsat, a także widzowie posiadający indywidualne zestawy odbiorcze.

Źródło: detector.media  tvnews.by 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

139 zł Więcej...
reklama