reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Super RTL przejmuje Nickelodeon

dodano: 2024-04-23 12:19 | aktualizacja: 2024-04-23 13:22
autor: Janusz Sulisz | źródło: RTL/DWDL

Super RTL Nickelodeon logo 360px Nickelodeon znika z niemieckiej telewizji bezpłatnej. Super RTL podpisał umowę z Paramount dotyczący przejęcia praw do programów dziecięcych. Powstanie nowy linearny kanał dla dzieci od 3 do 13 lat. Jaki to będzie kanał? Gdzie będzie nadawany?
 


Toggo.de
Toggo Nieckelodeon Super RTL kanał dla dzieci 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Super RTL chce zbudować nowy kanał na dotychczasowej pojemności satelity Astra po Nickelodeon.

Zapowiedź Super RTL brzmi dość niepozornie, niż jest w rzeczywistości. Niemiecki RTL osiągnął porozumienie z Nickelodeon w sprawie nabycia pakietu praw telewizyjnych. Ten pakiet zawiera aktualne i nadchodzące seriale produkcji Paramount. Planowane jest przejęcie częstotliwości satelitarnej z Astry 1 M (19,2°E) z której korzystał Nickelodeon (jako Nick na 11,973 GHz, pol. V), aby stworzyć w Niemczech nowy linearny kanał dla dzieci.

Toggo zamiast Nickelodeon

Kanał ten ma pokazywać popularne seriale Nickelodeon, w tym m.in. „SpongeBob Squarepants” i „Psi Patrol”. Jeśli chodzi o nazwę, kanał Nickelodeon ostatecznie stanie się kanałem Toggo, bo tak nazywa się marka dziecięca Super RTL. Oznacza to, że Nickelodeon ponownie zniknie z niemieckiej telewizji bezpłatnej.

Stacja nadawała w tym kraju w latach 1995 - 1998, a powróciła w 2005 roku. Od tego czasu kanał kilkakrotnie zmieniał nazwę z Nickelodeon na Nick i z powrotem. Super RTL ma już 2 kanały dla dzieci: Toggo i Toggo Plus.

Paramount opuszcza niemiecką telewizję dla dzieci finansowaną z reklam, sprzedając Nickelodeon i prawa do swoich programów. Niestety telewizja wyłącznie dla dzieci ma ograniczoną grupę docelową, a rynek reklamy jest trudny. 

Transakcja nie została jeszcze rozstrzygnięta, ale podlega zatwierdzeniu przez Federalne Biuro ds. Karteli. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding kanałów


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

559 zł Więcej...