reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

OneWeb produkuje 2 satelity dziennie

dodano: 2020-01-14 10:33
autor: Janusz Sulisz | źródło: OneWeb

OneWeb Na początku lutego na orbitę ma trafić kolejna seria 34 satelitów OneWeb, które zostaną wyniesione rosyjską rakietą Sojuz 2.1b z kosmodromu w Bajkonurze. Firma Arianespace jest odpowiedzialna za to wyniesienie, mając kontrakty na około 20 kolejnych startów w celu umieszczenia początkowych 672 internetowych satelitów OneWeb na niskiej orbicie. Kolejne starty odbędą się z Bajkonuru, a także z Kourou w Gujanie Francuskiej i rosyjskiego kosmodromu Wostocznyj.

OneWeb


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ten konkretny start był już trzykrotnie opóźniony, gdy Roskosmos (odpowiedzialny za obsługę naziemną i obiekty w Bajkonurze) skarżył się, że satelity nie były gotowe na czas. OneWeb w zeszłym tygodniu potwierdził, że spółka joint venture i wysoce zautomatyzowana fabryka satelitów OneWeb firmy Airbus na Florydzie produkuje obecnie... 2 satelity dziennie.

Co prawda, OneWeb bierze pod uwagę kilka awarii satelitów już na orbicie. Łączna liczba z czasem zbliży się do aż 900 satelitów. Początkowym celem OneWeb było wyprodukowanie 15 satelitów tygodniowo. Stawka dwóch satelitów dziennie to doskonała wiadomość nie tylko dla zespołu OneWeb/Airbus na Florydzie, ale także dla ogólnej ekonomiki budowania satelitów.

Dwa satelity dziennie - nawet przez 5 dni - oznaczałoby ponad 400 satelitów jeszcze w tym roku. Przy 15 satelitach tygodniowo, co jest wysoce prawdopodobne przy typowej wydajności pracy, może oznaczać około 700 satelitów w tym roku, umożliwiając przestoje wakacyjne. Innymi słowy, OneWeb jeszcze w tym roku chciałby czy też raczej mógłby w teorii dysponować flotą ogromnej ilości satelitów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

669 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama