reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

16 tys. Włochów z dotacją na dekoder DVB-T2

dodano: 2020-01-22 22:22 | aktualizacja: 2020-01-23 15:30
autor: Jan Borejko | źródło: parabola.cz/digital-news.it

DVB-T2 HEVC Już prawie 16 tys. Włochów (dokładnie 15 963) skorzystało z dotacji państwowej w wysokości 50 euro od początku listopada ubiegłego roku na zakup nowego odbiornika DVB-T2 z obsługą nowego kodeka HEVC (H.265).

Włochy DVB-T2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Około 3 mln Włochów żyjących poniżej poziomu utrzymania i zarabiających poniżej 20 tys. euro rocznie (1 666 euro miesięcznie) kwalifikuje się do skorzystania z tej dotacji na dekoder. Nie ma znaczenia, czy są oni emerytami czy pracują, ale nie jest ona dostępna dla osób bezrobotnych, które otrzymują świadczenia dla bezrobotnych.

Aby zdobyć te dotację, należy pokazać kwotę zarobków z ostatnich 12 miesięcy.
Wtedy Włosi mogą skorzystać z dotacji, aby kupić nowy dekoder, a także telewizor lub usługę platformy satelitarnej tivúSat. W przypadku najtańszego dekodera z HEVC klient nic nie płaci, ponieważ cena wynosi mniej niż 50 euro. Dotację można wykorzystać tylko raz i tylko na wybrane produkty.

W ten sposób Włochy wydały na dotacje DVB-T2 w HEVC już 791 tys. euro.
Włoskie Ministerstwo Rozwoju Regionalnego spodziewa się, że z premii skorzysta około 2 mln Włochów i przeznaczyło na ten cel 151 mln euro. Dotacja na DVB-T2 będzie jednak dostępna tylko do końca 2022 r. lub do wyczerpania środków.

Zdecydowana większość (88%) skorzystała z dotacji, aby kupić nowy telewizor za średnią cenę 150 euro. 12% wykorzystało ją do zakupu nowego dekodera, z czego około 2% na zakup dekodera lub modułu CI+ platformy tivuSat.

Dotowane urządzenia muszą obsługiwać kodek HEVC Main 10, który jest obowiązkowy dla każdego dostawcy tego typu sprzętu od 2017 r. Jeśli sprzedawca sprzedaje towary innemu klientowi z innym kodekiem, podlega karze grzywny w wysokości do 50 tys. euro.

Dotacja może być wykorzystana dla dowolnego towaru z powyższym kodekiem, niezależnie od ceny lub marki. Nie można go jednak wykorzystywać do odbioru płatnych platform (Sky Italia, TIMvision i inne).

 

Źródło: parabola.cz  digital-news.it 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

349 zł Więcej...

Kabel Cablink 5xGI-18S biały 5m

Włoski, 5-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 5xGI-18S biały 5m...

55 zł Więcej...

Wskaźnik Red Eagle Sat Finder SF-200

Wskaźnik satelitarny z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym i podświetleniem. Pomiar wyrażony procentowo....

59 zł Więcej...
reklama