reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-08-12 - 2022-08-13

Ultraliga Mistrzostwa Polski w Polsacie Games

dodano: 2020-02-09 22:36 | aktualizacja: 2020-02-10 00:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Polsat Games Ultraliga Mistrzostwa Polski League of Legends Jak informuje nadawca, zaledwie trzy edycje Ultraligi wystarczyły, by autorzy najpopularniejszej gry esportowej świata uznali polskie rozgrywki za jeden z najlepszych programów w Europie. Studio Riot Games zdecydowało się podnieść formalny status Ultraligi. Tym samym trwający od niedawna tegoroczny sezon tych rozgrywek, stał się właśnie Ultraligą Mistrzostwami Polski. Za produkcję Ultraligi odpowiada firma Frenzy. Transmisje meczów odbywają się równolegle w telewizji Polsat Games oraz na platformach Twitch.tv oraz YouTube.

Polsat Games Ultraliga Mistrzostwa Polski League of Legends


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie, „League of Legends” to najpopularniejsza gra na PC w Polsce i fundament największych esportowych rozgrywek globu. Turniej finałowy mistrzostw świata - LoL Worlds 2019 - „na żywo” śledziły prawie 4 miliony widzów, a jego łączna pula nagród wyniosła około 9 milionów dolarów. W minionej edycji tytuł wicemistrza globu wywalczył Marcin Jankowski „Jankos” reprezentujący barwy G2 ESsports.

- W Polsce potencjał i możliwości esportu jako pierwsza dostrzegła Telewizja Polsat - informuje nadawca.


Początkowo turnieje w „League of Legends” gościły na jej antenach sportowych. Jesienią 2018 roku zadomowiły się w uruchomionym specjalnie do tego celu kanale Polsat Games. Jego integralną częścią jest multimedialne studio, przystosowane do organizacji turniejów esportowych. Flagowym projektem Polsatu Games jest Ultraliga wchodząca w skład 13 europejskich lig regionalnych oficjalnie współpracujących z Riot Games.

- Ultraliga w krótkim czasie stała się jednym z najlepszych programów esportowych w Europie pod względem produkcyjnym. Nie mieliśmy więc wątpliwości, że należy podnieść jej formalny status do mistrzostw Polski w „League of Legends” - tak, aby prestiż rozgrywek był wiadomy zarówno dla partnerów, jak i widzów

- mówi Wiktor Cegła, head of publishing w Riot Games Polska.


Trzeci sezon Ultraligi Mistrzostw Polski wystartował we wtorek, 28 stycznia br. z udziałem ośmiu drużyn (więcej tutaj). Jak zapewnia nadawca, o rosnącym prestiżu tych rozgrywek świadczy też fakt, że w 2020 roku akces do nich zgłosiła portugalska drużyna K1CK Neosurf. Transmisje meczów odbywają się równolegle w telewizji oraz na platformach Twitch.tv oraz YouTube. Łączna pula nagród w Ultralidze Mistrzostwach Polski wynosi 100 000 złotych. Zwycięzcy zyskują też prawo gry w turnieju EU Masters zrzeszającym czołowe ekipy Starego Kontynentu.

- Widząc ogromny progres jaki poczyniliśmy w poprzednim roku wynosząc transmisje esportowe na nowy poziom bardzo się cieszę, że również sam producent docenił nasze starania nadając Ultralidze tytuł oficjalnych mistrzostw Polski. Mogę również zapewnić, że nowo nadany tytuł oprócz prestiżu mocno nas motywuje, aby jeszcze więcej pracy włożyć we flagowy produkt Polsat Games oraz spełniać oczekiwania naszych fanów, a być może nawet po raz kolejny miło ich zaskoczyć

- mówi Bartosz Pawlik, dyrektor zarządzający kanału Polsat Games.


Do tej pory Polsat Games wyemitował około 1200 godzin esportowych rozgrywek „na żywo”. Każda transmisja zawiera segmenty publicystyczne oraz specjalistyczną analizę. Za produkcję Ultraligi odpowiada firma Frenzy (dane za Cyfrowym Polsatem).
 
Polsat Games: Ultraliga ruszyła z trzecim sezonem, foto: Cyfrowy Polsat
Polsat Games: Ultraliga ruszyła z trzecim sezonem, foto: Cyfrowy Polsat
Devils.one, czyli zwycięzcy drugiego sezonu Ultraligi, foto: Cyfrowy Polsat
Devils.one, czyli zwycięzcy drugiego sezonu Ultraligi, foto: Cyfrowy Polsat


Plan transmisji:

Wtorki
17:00 e-sport, League of Legends: Ultraliga, Polsat Games

Środy
17:00 e-sport, League of Legends: Ultraliga, Polsat Games


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Esport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...