reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Awarie internetowe spowodowane przez koronawirusa w Chinach

dodano: 2020-02-18 15:34
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Abacus

China navigation mobile.jpg Okazuje się, że z powodu koronawirusa chińska społeczność internetowa spędza więcej czasu niż zwykle i przez to Internet w Chinach nie wytrzymuje takiego obciążenia, informuje portal Abacus. W Chinach dochodzi do wielu awarii aplikacji oraz problemów technicznych z serwerami. Dlaczego tak się dzieje?

satkurier.pl
CCTV 15 china TV 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wiadomo, że przed epidemią 845 mln chińskich użytkowników spędzało w Internecie średnio 4 godziny dziennie, jednak w związku z koronawirusem Covid-19 liczba Chińczyków w sieci znacząco wzrosła, ponieważ dziesiątki milionów ludzi przeniosły się do pracy zdalnej lub przeglądania Internetu w poszukiwaniu informacji dotyczących koronawirusa. Do tego z nudów dochodzi nadmiarowe korzystanie z rozrywki (gry, filmy, show TV) bez wychodzenia z domu. także więcej czasu Chińczycy spędzają przed ekranem telewizorów, komórek lub laptopów.

Według portalu Abacus, jedna z najpopularniejszych usług transmisji strumieniowej w kraju, IQiyi Baidu, która ma ponad 100 mln abonentów w Chinach, „padła” wieczorem w niedzielę 16 lutego. Platforma rozwiązała problemy techniczne tego samego dnia po godzinie 23:00.

W poniedziałek rano zawiesiła się aplikacja edukacyjna o nazwie Xuexitong. Podobno w poniedziałek o 8 rano na platformę weszło ponad 12 mln użytkowników, a serwery nie były w stanie wytrzymać takiego obciążenia. Od tego czasu usługa została już wznowiona.

W pierwszym dniu pracy po przedłużonych wakacjach w Nowym Roku popularne aplikacje biurowe uległy awarii, gdy dziesiątki milionów pracowników zaczęły dzień od wirtualnych porannych spotkań. DingTalk powiedział, że wzrost popytu na wideokonferencje o godz. 9 rano zakłócił DingTalk na koncie Weibo. WeChat Work, biurowa wersja Tencent, również została tymczasowo zamknięta.

Ponadto Tencent czasami miał problemy z napływem graczy. Wynika to z tego, ze przez zbyt duże obciążenie sieci internetowej gracze nie mogli połączyć się z niektórymi najpopularniejszymi grami online tej firmy, w tym chińskimi wersjami PUBG Mobile i Arena of Valor. Ostatecznie problemy zostały rozwiązane, a Tencent obiecał zwiększyć pojemność serwera.

Jest jeszcze uboczny efekt koronawirusa: przez noszenie masek na twarzy są problemy z systemem rozpoznawania twarzy przez kamery, co w Chinach jest na każdym kroku normalne.  

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

349 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...
reklama