reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał Corona Virus Info z Turkmenistanu (FTA)

dodano: 2020-02-23 12:13
autor: Dr. Satelita | źródło: satkurier.pl/rferl.org

Turkmenistan Na satelicie TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E) uruchomiono specjalistyczny kanał informacyjny Corona Virus Info. Transmisja jest niekodowana (FTA) i obsługiwana przez operatora Wide Network Solutions z transpondera w wiązce wschodniej (sygnał słabnie w kierunku północno-wschodnim).

https://www.arnapress.kz/i/Posts/114863_b0.jpg
Turkmenistan anteny satelitarne


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Poważne problemy gospodarcze, klęski żywiołowe, wojna na granicy to tematy, które nie były szczególnie obecne w turkmeńskich mediach publicznych. Nawet globalny niepokój związany z rozprzestrzenianiem się nowego szczepu koronawirusa z Chin był kolejnym przykładem.

I choć świat o koronawirusie dowiedział się w styczniu 2020 roku, to zarówno turkmeński rząd, jak i media nie wspomniały o tym. Jednak pod koniec stycznia urzędnicy w Turkmenistanie po cichu podjęli pewne kroki, odwołując loty do i z Chin, a obywateli, powracających do kraju, kierując do utworzonej kwarantanny we wschodniej prowincji Lebap.

Ponadto większą uwagę zwrócono na warunki sanitarne w niektórych obiektach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, szpitale). W mediach państwowych nadal nie było informacji na temat koronawirusa.

Nagła zmiana zasad.
Zaledwie kilka dni później, w lutym, władze w Aszchabadzie zaczęły rozdawać broszury na temat panującego wirusa i środków ostrożności, jakie należy podjąć, aby uniknąć grypy.

Choć ta nowa kampania mająca na celu informowanie społeczeństwa o wirusie i sposobie zapobiegania jego rozprzestrzeniania się jest godna pochwały, to jest również bezprecedensowa dla Turkmenistanu. Nigdy wcześniej w kraju nie prowadzono publicznej kampanii informacyjnej na temat potencjalnego zagrożenia zdrowia.

Parametry techniczne:
TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E)
tp. – (10,845 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S/QPSK)
Kodowanie: brak (FTA)
 
Przekaz Corona Virus Info


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...