reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Arte rozpocznie emisję w UHD w 2021

dodano: 2020-02-24 11:31
autor: Anita Kaźmierska | źródło: infosat.de/satkurier.pl

Arte Niemiecko-francuski kanał kulturalny Arte planuje uruchomienie w 2021 roku wersji w jakości UHD. Wynika to z najnowszego raportu niemieckiej komisji KEF (Kommission zur Ermittlung des Finanzbedarfs der Rundfunkanstalten), opublikowanego 20 lutego.

Arte


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według KEF, koszty transmisji satelitarnej zgłoszone komisji przez nadawcę obejmują również wydatki na nadawanie w jakości SD do końca 2020 roku, a także rozpoczęcie w 2021 roku nadawania w jakości UHD we współpracy z Arte G.E.I.E.

Informacja dotycząca planów uruchomienia Arte UHD została potwierdzona przez Kemala Görgülü, szefa działu technicznego Arte, w wywiadzie dla infosat.de: - Widzowie mogą spodziewać się UHD HDR w przyszłości. - Nie jest jednak jasne, czy wersja UHD zostanie uruchomiona już na początku 2021 roku, czy też później.

Przypomnijmy, że satelitarne testy emisji Arte UHD były prowadzone już we wrześniu 2018 roku z okazji wystawy IBC w Amsterdamie. Materiały Arte w 4K pojawiały się też na kanale UHD1 dostępnym w platformie HD+ oraz internetowej bibliotece VOD Arte.

Dodajmy, iż podobnie jak Arte również ARD zakończy nadawanie w SD z końcem 2020 roku. Dotyczy to czterech jego kanałów na satelicie Astra (19,2°E).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

359 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...