reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

XVIII Konkurs Chopinowski w jakości 4K [wideo]

dodano: 2020-03-09 18:13
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/satkurier.pl

Konkurs Chopinowski 2020 W poniedziałek, 9 marca br. odbyła się konferencja prasowa dotycząca XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Telewizja Polska będzie transmitować wydarzenia konkursowe, a TVP Kultura wyprodukuje sygnał - na antenach tej stacji pojawi się szereg relacji. Co istotne transmisje będą prowadzone także w rozdzielczości 4K - za pośrednictwem internetu, m.in. na YouTube na kanale Chopin Institute.

Konkurs Chopinowski 2020


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od 2 do 23 października 2020 roku Telewizja Polska będzie transmitować Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. TVP Kultura, która od października 2019 roku nadaje w jakości HD, będzie producentem sygnału tegorocznego Konkursu Chopinowskiego. Relacje z Konkursu Chopinowskiego będą obecne na antenach głównych i w kanałach tematycznych nadawcy publicznego. Ponadto wszystkie anteny Polskiego Radia zaplanowały transmisje, retransmisje, rozmowy z uczestnikami, laureatami i jurorami.
 

TVP VOD zamierza komunikować wydarzenie w dedykowanym serwisie chopin.tvp.pl, w którym znajdą się transmisje, informacje o uczestnikach i jurorach. Telewizja Polska planuje współpracować z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina i japońską telewizją NHK przy produkcji filmów dokumentujących konkurs.
 

- Dzięki TVP cała Polska będzie mogła śledzić zmagania uczestników Konkursu Chopinowskiego. Konkurs jest pięknym przykładem kulturalnej misji, która angażuje masową widownię i pokazuje, że polskie dusze cały czas oddychają w rytm Polonezów i Mazurków naszego kompozytora - powiedział Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu TVP.

Telewizja Polska planuje także zorganizować „Strefy melomana” w przestrzeniach publicznych, gdzie miłośnicy muzyki Chopina obejrzą koncerty.

Telewizja Polska już rozpoczęła antenowe przygotowania do muzycznego święta. Z okazji 210. rocznicy urodzin kompozytora TVP Kultura przypomniała spektakl Teatru Telewizji „Fryderyk” w reż. Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej oraz filmy dokumentalne i fabularne: „Błękitna nuta” Andrzeja Żuławskiego, „Pragnienie miłości” Jerzego Antczaka, „Ocaleni przez Chopina” w reż. James’a Kenta oraz archiwalne wykonania konkursowe XVII Konkursu Chopinowskiego.

W kwietniu antena zaprasza na spektakl Teatru Telewizji „Lato w Nohant” w reż. Agnieszki Glińskiej na podstawie dramatu Iwaszkiewicza, a w maju na „Kochanków z klasztoru Valdemosa” w reż. Andrzeja Konicy.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

250 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...
reklama