reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zbrodnie i muzea w kwietniu w Polsat Viasat History

dodano: 2020-03-12 23:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W kwietniu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom takie programy jak „Tajemnice historii”, „Muzeum pełne tajemnic” (sezon 11.), „Niebo starożytnych” i „Na tropie zbrodni” (sezony 4. i 5.), a w ramach cyklu „Nieznana historia III Rzeszy” taką produkcję jak „Święty skarb Hitlera”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kwiecień 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Nieznana historia III Rzeszy”:
emisja: codziennie (od 6 kwietnia br.) o 21:00
W kwietniu br. Polsat Viasat History zaprasza na premierę filmu dokumentalnego „Święty skarb Hitlera”, ukazującego poszukiwania zaginionych klejnotów koronnych Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Pod koniec II wojny światowej skarby te zostały wywiezione i ukryte przez Niemców. Stacja zaprasza także na inne dokumenty o niezwykłych wydarzeniach rozgrywających się w najmroczniejszym okresie naszej historii.

„Nieznana historia III Rzeszy”:
„Święty skarb Hitlera” („Hitler's Holy Treasure”)
emisja: w poniedziałek, 6 kwietnia br. o 21:00

Jest rok 1945, wojna prawie się skończyła. Alianci okupują Niemcy. Większość nazistowskich dygnitarzy albo popełniła samobójstwo, albo została schwytana i czeka na procesy. W takiej rzeczywistości amerykański żołnierz i specjalista od średniowiecznej sztuki sakralnej musi w przeciągu trzech tygodni zrealizować tajemniczą misję. Jeśli mu się uda, przyczyni się do końca III Rzeszy i pomoże odzyskać klejnoty koronne Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

„Tajemnice historii”
emisja: od niedzieli, 12 kwietnia br.

Co łączy Rasputina z grobowcem Tutanchamona, a Kubę Rozpruwacza z czapką szefa kuchni wydobytą z wraku Titanica? W tym maratonie w niedzielę i poniedziałek, 12 i 13 kwietnia br. stacja przedstawi tajemnicze historie z okresu ponad dwóch tysięcy lat - od starożytnego Egiptu po dwudziestowieczną Moskwę. Czy uda się rozwiązać zagadki, które zaskakiwały największe umysły naszych czasów?

„Muzeum pełne tajemnic” 11 („Mysteries at the Museum” 11)
emisja: codziennie (od 13 kwietnia br.) o 20:05

Muzea to miejsca, w których poszczególne kraje eksponują skarby swojej przeszłości, a każdy artefakt zawiera w sobie niesamowite tajemnice - często kryjąc skandale, intrygi, a nawet morderstwa. Poszczególne odcinki prezentowanej serii odsłaniają tajemnice przeszłości Ameryki, ożywiając jedne z najbardziej istotnych wydarzeń z jej historii (więcej tutaj)

„Niebo starożytnych” („Ancient Skies”)
emisja: od niedzieli, 19 kwietnia br. o 21:00

- Znakomita grafika komputerowa, wspaniałe materiały filmowe i najciekawsze przyrządy astronomiczne - ten program proponuje nam spojrzenie na kosmos oczami naszych przodków. Wyruszymy w podróż przez dawne wizje niebios: od początków cywilizacji po historię najnowszą; od łowców zbieraczy po Edwina Hubble'a. Poznamy niezliczone sposoby obserwowania i zapisywania ruchów niebios. Dzięki grupie ekspertów poznamy także naukową analizę zjawisk, które nasi przodkowie wyjaśniali za pomocą mitologii. Doskonałe animacje pomogą nam lepiej rozumieć, jak działa wszechświat i jakie jest nasze miejsce w nieustannie rozszerzającym się kosmosie - zapowiada nadawca.

„Na tropie zbrodni” 4 i 5 („Murder Maps” 4 i 5)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 20 kwietnia br.) o 22:10

Prowadzący Nicholas Day wprowadza widzów w świat najbardziej szokujących zbrodni w historii ludzkości. Zobaczą, jak pomysłowość policjantów i dawnych kryminologów pomagała stawiać złoczyńców przed sądem. Zanurzą się głęboko w epokę Kuby Rozpruwacza, dowiedzą się, jak Mary Ann Cotton wciągała samotnych mężczyzn w śmiertelną pułapkę, odkryją także fascynującą historię dwóch kobiet, które wbrew wszelkim przeciwnościom starały się, aby seryjny morderca Henri Landru odpowiedział za swoje zbrodnie (więcej tutaj).
 
Lynsey Beauchamp w programie „Na tropie zbrodni”, foto: Viasat World
Lynsey Beauchamp w programie „Na tropie zbrodni”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) to urządzenie wspierające...

299 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament 2021 + książka ANTENY SATELITARNE

Promocyjny pakiet: roczna prenumerata SAT Kurier 2021 + książka tematyczna ...

109 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A jasnoszara

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...
reklama