reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2020-08-14 - 2020-08-15 - 2020-08-16

Siatkarska Liga Narodów dopiero po igrzyskach

dodano: 2020-03-13 15:58
autor: Anita Kaźmierska | źródło: FIVB/satkurier.pl

FIVB Siatkarska Liga Narodów Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) wydała w piątek, 13 marca oświadczenie, w którym informuje, że podjęła decyzję o przełożeniu rozgrywek Ligi Narodów w piłce siatkowej mężczyzn i kobiet na czas po Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio. Powodem jest trwająca epidemia koronawirusa.

fot. FIVB
FIVB Siatkarska Liga Narodów


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- FIVB, w ścisłej konsultacji ze wszystkimi zrzeszonymi federacjami siatkarskimi i odpowiednimi władzami oraz za zgodą Rady Administracyjnej FIVB, postanowiła przełożyć Siatkarską Ligę Narodów 2020 na czas po Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Zdrowie i dobre samopoczucie sportowców, oficjeli i kibiców, jest najwyższym priorytetem FIVB, a ten środek ostrożności jest przyjmowany w najlepszym interesie wszystkich zaangażowanych stron - czytamy w oświadczeniu FIVB.

Decyzja o odroczeniu rozgrywek ma zapewnić sportowcom możliwość skoncentrowania się na dbaniu o zdrowie i kondycję oraz umożliwić krajowym ligom, które obecnie muszą zawieszać mecze, zakończenie sezonu, gdy sytuacja się poprawi.
 

- FIVB oczywiście z optymizmem patrzy w przyszłość i ściśle współpracuje z odpowiednimi federacjami krajowymi i organizatorami wydarzeń, aby znaleźć odpowiedni termin na organizację Siatkarskiej Ligi Narodów po igrzyskach olimpijskich - czytamy w oświadczeniu.

W Polsce transmisje Siatkarskiej Ligi Narodów można oglądać na kanałach sportowych Polsatu.

Liga Narodów siatkarzy miała odbyć się w dniach od 22 maja do 5 lipca, a siatkarek od 19 maja do 5 lipca. Zgodnie z planem, igrzyska Tokio 2020 zostaną zamknięte 9 sierpnia 2020 roku. Dopiero po tym terminie miałyby wystartować rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Siatkówka


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

Mavic Air 2 to następca lubianego Mavic Air z poprawioną...

5 190 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...
reklama