reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Akta Fajbusiewicza” w Crime+Investigation Polsat [wideo]

dodano: 2020-03-19 13:02
autor: Jerzy Kruczek | źródło: A+E Networks

Akta Fajbusiewicza Crime+Investigation Polsat Z okazji 10-lecia telewizji Crime+Investigation Polsat na antenie pojawi się szereg lokalnych produkcji, w tym najnowszy program prowadzony przez legendę polskiego dziennikarstwa Michała Fajbusiewicza. Podczas swojej kariery Michał Fajbusiewicz pracował nad setkami spraw kryminalnych – jest jednak kilka historii, które mimo upływu lat wciąż nie dają mu spokoju i pozostają nierozwiązane. Dziennikarz powraca do nich w swoim nowym programie „Akta Fajbusiewicza”, który będzie pokazywany w piątki o godz. 22:00 od 10 kwietnia na Crime+Investigation Polsat.

Michał Fajbusiewicz, fot. A+E Networks
Akta Fajbusiewicza Crime+Investigation Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Michał Fajbusiewicz jest fenomenem. Kiedyś poprosiliśmy naszych najaktywniejszych fanów w social mediach o odpowiedzi na kilka pytań na temat tego, co cenią w naszej stacji. Nie było osoby, która nie wspomniała Fajbusiewicza. W programie „Akta Fajbusiewicza” Michał wraca do spraw, które nie dają mu spokoju, które są nierozwiązane, które zostały umorzone z powodu niewykrycia sprawcy. Cztery sprawy, z czego jedna bardzo osobista, ponieważ dotyczy sympatii Michała sprzed lat - łódzkiej dziennikarki Barbary Chrzczonowicz

- komentuje Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji A+E Networks.

Michal Fajbusiewicz od ponad 30 lat zajmuje się sprawami kryminalnymi i dzięki jego zaangażowaniu wiele z nich zostało rozwiązanych. Są jednak przypadki, które nie znalazły finału w postaci ukarania sprawców. Coraz częściej do tych spraw sięgają policjanci z tzw. zespołów „Archiwum X” i po latach z sukcesem je rozwiązują. Michał Fajbusiewicz podąża tym śladem i po raz kolejny wraca do śledztw, które wydają się być zapomniane i odłożone na półkę, ponieważ wierzy, że nigdy nie jest za późno na poznanie prawdy.
 

W programie Michał Fajbusiewicz pokonał setki kilometrów, spotkał się z rodzinami ofiar, policjantami i śledczymi. Dopytywał, co zrobili, co zamierzają zrobić w tych sprawach i po raz kolejny poprosi widzów - jak to robił przed laty - by pomogli mu w ujęciu sprawcy. Do takich spraw należą m.in: zabójstwo trzynastoletniej uczennicy gimnazjum Izy Strzałkowskiej z Gdyni, zamordowanej niedaleko swojego domu czy sprawa zabójstwa Urszuli Rataj z Poznania, która zginęła na oczach swojej trzyletniej córeczki. W programie analizujemy także dwie sprawy z Łodzi m.in. zaginięcie Iwony Mogiła-Lisowskiej w 1992 roku, której ojciec do tej pory szuka mordercy swojego dziecka.

- opowiada Jolanta Gwardys, reżyserka i producentka programu.

Michał Fajbusiewicz, uznany dziennikarz, autor i publicysta, wieloletni prowadzący popularnego programu „Magazyn kryminalny 997” z telewizją Crime+Investigation Polsat związany jest już od ponad 5 lat, w czasie których zrealizował kilka cyklów kryminalnych m.in. „Z archiwum 997”, „Cała prawda o zbrodni”, „Skazani: wyznania zza krat”, a także „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”.

Program „Akta Fajbusiewicza” jest realizowany przez firmę Jolanta Gwardys Media, za produkcję z ramienia A+E Networks odpowiada Agnieszka Kubiak.

Akta Fajbusiewicza
Emisja: od 10 kwietnia w piątki od godz. 22:00 na Crime+Investigation PolsatMateriał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Nytro Box HEVC

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 249 zł Więcej...
reklama