reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Twarze Sundance” w kwietniu w SundanceTV

dodano: 2020-03-19 23:18
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

Sundance TV W kwietniu br. kanał SundanceTV w cyklu „Twarze Sundance” poleca swoim widzom takie filmy jak „Głębokie błękitne morze”, „Wieczór z Beverlym Luff Linem”, „Tyranozaur”, „Bernard & Huey”, „London Town”, „3 Backyards”, „Charlotte Gray”, „Mebelki”, „Sobowtór”, „Moja staruszka”, „Columbus” i „Wspaniały rok 1939”.

Sundance TV SundanceTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W każdy piątek, sobotę i niedzielę kwietnia br. o godzinie 22:00 SundanceTV zaprasza na cykl filmowy „Twarze Sundance”, a w nim - jak zapowiada nadawca - na potężną dawkę niezależnych produkcji z udziałem wielokrotnie nagradzanych twórców i artystów. Angażujące historie, całkiem inne spojrzenie na codzienność i prowokujące do myślenia tematy. Artystyczny sposób opowiadania o zwykłych i niezwykłych elementach życia oraz nieszablonowe podejście do sztuki filmowej - SundanceTV to idealne miejsce dla miłośników kina niezależnego.

Jak czytamy w komunikacie, wśród obrazów pojawią się starannie wyselekcjonowane produkcje, między innymi: mocny i poruszający dramat „Tyranozaur” z Olivią Colman opowiadający o dwojgu samotnych, zranionych ludzi, których losy połączyły okoliczności, w jakich się znaleźli (nagroda BAFTA dla najlepszego debiutu); „3 Backyards” artystyczny obraz zagłębiający się w życie bohaterów, którzy wyruszając w podróż zaburzają subtelny spokój zwykłej codzienności (nagroda na Festiwalu Filmowym Sundance dla najlepszego reżysera w kategorii dramatu); „Wieczór z Beverlym Luff Linem” - komedia kryminalna z Aubrey Plazą w roli znudzonej żony, w której życiu pewnego dnia pojawia się tajemniczy mężczyzna z jej przeszłości; romans „Głębokie błękitne morze” z Rachel Weisz i Tomem Hiddlestonem (nominowany do Złotego Globu, zwycięzca nagród TFCA, NYFCC i wielu innych), czy „Sobowtór” - czarna komedia z wątkami dreszczowca zrealizowana w oparciu o nowelę Fiodora Dostojewskiego „Sobowtór: poemat petersburski”. Na cykl filmowy „Twarze Sundance” stacja zaprasza w każdy piątek, sobotę i niedzielę kwietnia br. o godzinie 22:00.

Cykl „Twarze Sundance” w kwietniu 2020 roku:

„Głębokie błękitne morze” („The Deep Blue Sea”)
reżyseria: Terence Davies, występują: Rachel Weisz, Tom Hiddleston i Simon Russell Beale
emisja: w piątek, 3 kwietnia br. o 22:00

Czterdziestoletnia Hester Collyer (w tej roli Rachel Weisz) porzuca uprzywilejowane życie, które wiodła ze swoim mężem, Sir Williamem Collyerem (Simon Russell Beale), by zamieszkać z młodym byłym pilotem RAF-u (Royal Air Force), Freddiem Page'em (Tom Hiddleston). Związek Hester i Freddiego nie jest jednak usłany różami.Pomimo tego, że ich życie miłosne jest pełne pasji, to nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Kiedy Freddie zapomina o jej urodzinach, Hester próbuje się zabić. W rezultacie mąż kobiety wraca do jej życia i oferuje drugą szansę, z której Hester rezygnuje. Film powstał na podstawie sztuki Terence’a Rattigana z 1952 roku oraz filmu z 1955 o tym samym tytule. Nominacja do Złotego Globu dla Rachel Weisz oraz do Złotej Muszli na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian dla Terence’a Davisa. Nagroda Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych dla Rachel Weisz.

„Wieczór z Beverlym Luff Linem” („An Evening with Beverly Luff Linn”)
reżyseria: Jim Hosking, występują: Aubrey Plaza, Emile Hirsch, Craig Robinson
emisja: w sobotę, 4 kwietnia br. o 22:00

Lulu zostaje zwolniona z kawiarni przez swojego wiecznie knującego męża Shane’a Dangera. Niezadowolona z życia kobieta jest zszokowana, gdy natrafia na telewizyjną zapowiedź wydarzenia „An Evening With Beverly Luff Linn For One Magical Night Only”, podczas którego ma się pojawić tajemniczy mężczyzna z jej przeszłości. Gdy Shane wraz ze swoją nieudolną ekipą okradają adoptowanego brata Lulu, weganina Adjaya, do gry wkracza Colin, który próbuje odzyskać skradzione fundusze. Lulu korzysta z zamieszania i ucieka w poszukiwaniu swojego tajemniczego mężczyzny. Od tego momentu wydarzenia nabierają coraz dziwniejszego obrotu. Obraz nominowany do nagród: Americana Film Fest, BIFA, Narcisse na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantastycznych w Neuchâtel, Big Screen Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie. Otrzymał również nagrodę publiczności na Festiwalu Filmowym Sundance.

„Tyranozaur” („Tyrannosaur”)
reżyseria: Paddy Considine, występują: Olivia Colman i Peter Mullan
emisja: w niedzielę, 5 kwietnia br. o 22:00

Jak czytamy w opisie, mocny i poruszający dramat podążający za historią dwóch samotnych, zranionych ludzi, których losy połączyły okoliczności, w jakich się znaleźli. Joseph jest bezrobotnym wdowcem, pijakiem i człowiekiem wyniszczonym przez własny, wybuchowy temperament i gwałtowne napady gniewu. Hannah jest szanowaną i na pierwszy rzut oka szczęśliwą kobietą, chrześcijanką pracującą w sklepie charytatywnym. Kiedy para spotyka się po raz pierwszy, Hannah jawi się Josephowi jako potencjalna wybawicielka, ktoś, kto może złagodzić jego wściekłość i zaoferować mu ciepło, dobroć i akceptację. Wraz z rozwojem ich znajomości, ujawniają się skrywane tajemnice Hanny... Film zdobył 21 nagród oraz otrzymał 25 nominacji. Nagroda BAFTA dla Paddy’ego Considine’a i Diarmida Scrimshawa za „Najlepszy debiut”. Nagroda BIFA dla „Najlepszego brytyjskiego filmu niezależnego” oraz dla Olivii Colman jako „Najlepszej aktorki”, nagroda im. Douglasa Hickoxa dla „Debiutującego reżysera”. Zwycięzca nagród na Festiwalu Filmowym Sundance oraz na międzynarodowych festiwalach, m.in. w Sztokholmie i Monachium.

„Bernard & Huey” („Bernard & Huey”)
reżyseria: Dan Mirvish, występują: Jim Rash, David Koechner i Mae Whitman
emisja: w piątek, 10 kwietnia br. o 22:00

Jak czytamy w opisie, „Bernard & Huey„ to szczególnie aktualna historia dwóch niegrzecznych mężczyzn i mądrych kobiet, które temperują ich zachowanie. Nowy Jork, koniec lat 80. ubiegłego wieku. Zawadiacki Huey i nieporadny Bernard nawiązują dość nietypową studencką przyjaźń. Kilkadziesiąt lat później, będący w opłakanym stanie Huey zmuszony jest do mieszkania kątem w ekskluzywnej kawalerce Bernarda. Gdy Huey powoli odzyskuje swoje siły, w życiu Bernarda pojawia się kobieta - mężczyzna niefortunnie zakochuje się w 25-letniej rysowniczce - córce Huey’a o imieniu Zelda. W tym momencie staje się jasne, jak bardzo ci dwaj mężczyźni jeszcze muszą dorosnąć. Autorem scenariusza jest laureat Oscara i Pulitzera, Jules Feiffer. Film zdobył 5 nagród i 23 nominacje, m.in. na festiwalach w Saint Louis, Rzymie, Sao Paulo, Cork, MANIFF (więcej tutaj)

„London Town” („London Town”)
reżyseria: Derrick Borte, występują: Jonathan Rhys Meyers, Daniel Huttlestone i Dougray Scott
emisja: w sobotę, 11 kwietnia br. o 22:00

Anglia, rok 1979. Rosnące bezrobocie szczególnie mocno uderza w klasę robotniczą zamieszkałą na londyńskich przedmieściach. 14-letni Shay Baker musi bardzo szybko dorosnąć, by opiekować się młodszą siostrą Alice, podczas gdy jego ojciec Nigel pracuje na dwa etaty próbując zapewnić byt swojej rodzinie. Pewnego dnia Shay otrzymuje paczkę od matki - wyzwolonej Sandrine, która opuściła rodzinę lata temu, aby spełnić marzenia o karierze piosenkarki. W środku znajduje się kaseta z najnowszą muzyką z Londynu. Shay ulega surowej energii utworu The Clash pod tytułem „White Riot”, który dudni mu w uszach, otwiera umysł i powoduje, że zatraca się w muzyce, do chwili, gdy codzienne obowiązki nie przywrócą go do rzeczywistości.

„3 Backyards” („3 Backyards”)
reżyseria: Eric Mendelsohn, występują: Elias Koteas, Embeth Davidtz, Edie Falco i Danai Gurira
emisja: w niedzielę, 12 kwietnia br. o 22:00

Skąpany w słonecznym świetle obraz zagłębia się w życie bohaterów, którzy wyruszając w podróż zaburzają subtelny spokój zwykłej codzienności. Biznesmen z problemami małżeńskimi „gubi się" w podróży służbowej, nigdy nie wyjeżdżając z miasta. Dziewczynka rano kradnie biżuterię matki, a późnym popołudniem zostaje uwikłana w sieć strasznych, dorosłych konsekwencji. Gospodyni domowa o dobrych zamiarach proponuje swojej sławnej sąsiadce podwózkę, ale ich droga zbacza w niespokojne okolice. Pod koniec dnia, znajoma geografia podmiejskiego pejzażu rozpływa się w krajobrazie marzeń, w którym tożsamości są tworzone, tracone, po czym ostatecznie odzyskiwane. Zwycięzca nagród na Festiwalu Filmowym Sundance w kategorii „Reżyseria - dramat” oraz na Woodstock Film Festival - Invisible Women Award dla Danai Guriry.

„Charlotte Gray” („Charlotte Gray”)
reżyseria: Gillian Armstrong, występują: Cate Blanchett, James Fleet i Rupert Penry-Jones
emisja: w piątek, 17 kwietnia br. o 22:00

Rok 1943. Świat ogarnięty jest wojną. Charlotte Gray, młoda Szkotka, zostaje zrzucona na południu Francji za liniami wroga. Tylko ona wie, że ma podwójną misję. Oficjalnie - została zrekrutowana przez rząd brytyjski w ramach operacji specjalnej mającej na celu nawiązanie kontaktu z miejscową grupą ruchu oporu, która walczy z okupującą Francję armią niemiecką. Nieoficjalnie - poszukuje swojego kochanka, Petera, angielskiego lotnika, który zaginął po zestrzeleniu jego samolotu. Nominacje do nagród: Satelita, Golden Trailer Awards, Krytyków Filmowych z San Diego oraz Krytyków Filmowych z Las Vegas (więcej tutaj).

„Mebelki” („Tiny Furniture”)
reżyseria: Lena Dunham, występują: Lena Dunham, Laurie Simmons i Grace Dunham
emisja: w sobotę, 18 kwietnia br. o 22:00

Jak czytamy w opisie, „Mebelki” to zabawny i ujmujący film, który zabiera widza w podróż w głąb romantycznego upokorzenia i na wyżyny chaosu panującego w życiu młodych ludzi tuż po zakończeniu studiów. 22-letnia Aura, świeżo upieczona absolwentka studiów z bezużytecznym dyplomem z teorii filmu, pojawia się w mieszkaniu swojej matki, artystki żyjącej w nowojorskiej dzielnicy TriBeCa. Dziewczyna wraca z podkulonym ogonem, mając 357 odsłon w serwisie YouTube, umierającego chomika i chłopaka, który zostawił ją, by odnaleźć swoje prawdziwe „ja” na festiwalu Burning Man. Na szczęście jej wykolejona najlepsza przyjaciółka z dzieciństwa nigdy nie wyprowadziła się z rodzinnego domu, restauracja za rogiem szuka pracowników, a nierozważne romantyczne okazje czają się na każdym kroku. Otoczona ze wszystkich stron przez ludzi, którymi mogła się stać, Aura pragnie jedynie, by ktoś powiedział jej, kim tak naprawdę jest. Film otrzymał nagrodę dla „Najlepszego filmu fabularnego” na Festiwalu Filmowym SXSW. Zwycięzca nagród Film Independent Spirit Awards oraz Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles (więcej tutaj).

„Sobowtór” („The Double”)
reżyseria: Richard Ayoade, występują: Jesse Eisenberg w podwójnej roli, Mia Wasikowska, Wallace Shawn
emisja: w niedzielę, 19 kwietnia br. o 22:00

Simon jest nieśmiałym człowiekiem, który egzystuje samotnie w obojętnym świecie. W pracy go pomijają, matka z niego szydzi, a kobieta jego marzeń kompletnie go ignoruje. Pojawienie się nowego współpracownika, Jamesa, zaburza równowagę świata Simona. James jest sobowtórem Simona, ale też kompletnym jego przeciwieństwem. Jest pewny siebie, charyzmatyczny i dobrze radzi sobie z kobietami. Ku przerażeniu Simona, James powoli zaczyna przejmować jego życie. Nagroda dla „Najlepszego aktora” dla Jesse’go Eisenberga na Abu Dhabi Film Festival, nominacje do nagród BIFA, British Screenwriters Award; nominowany do nagród na festiwalach w Londynie, Tokio, Hamburgu i wielu innych.

„Moja staruszka” („My Old Lady”)
reżyseria: Israel Horovitz, występują: Maggie Smith, Kevin Kline i Kristin Scott Thomas
emisja: w piątek, 24 kwietnia br. o 22:00

Mathias (Kevin Kline), nowojorczyk bez grosza przy duszy, wyrusza w podróż do Paryża, by sprzedać ogromne mieszkanie, które odziedziczył po swym zmarłym ojcu. Jego zdumienie jest ogromne, gdy na miejscu zastaje wyrafinowaną, starszą panią o imieniu Matylda (Maggie Smith) mieszkającą z bardzo opiekuńczą córką (w tej roli Kristin Scott Thomas). Wkrótce okazuje się, że zgodnie ze starym francuskim prawem, Mathias nie otrzyma mieszkania na własność, dopóki Matylda nie umrze. Nagroda AARP dla Israela Horovitza w kategorii Breakthrough Achievement oraz nominacja dla Maggie Smith.

„Columbus” („Columbus”)
reżyseria: Kogonada, występują: John Cho, Michelle Forbes, Rory Culkin i Haley Lu Richardson
emisja: w sobotę, 25 kwietnia br. o 22:00

W amerykańskim miasteczku zbudowanym w duchu modernistycznej architektury, niechętnie opuszczająca dom 19-latka nawiązuje bliską relację z młodym mężczyzną, który odwiedza umierającego ojca. Film zdobył 9 nagród i 30 nominacji, m.in. na Festiwalu Filmowym Sundance, na festiwalach w Londynie, Rotterdamie i Seattle; nominowany do nagród Gotham oraz Film Independent Spirit Awards.

„Wspaniały rok 1939” („Glorious 39”)
reżyseria: Stephen Poliakoff, występują: Romola Garai, Bill Nighy, Julie Christie, Eddie Redmayne, Hugh Bonneville, David Tennant i Christopher Lee
emisja: w niedzielę, 26 kwietnia br. o 22:00

Brytyjski thriller, którego akcja rozgrywa się w Londynie i sielskich okolicach Norfolk w czasie, gdy Wielka Brytania stoi na krawędzi wojny. Premier Neville Chamberlain stoi na czele ruchu mającego na celu złagodzenie nastrojów Adolfa Hitlera, podczas gdy inni, z Winstonem Churchillem na czele, uważają, że wojna jest niezbędna, by powstrzymać zagrożenie ze strony Niemców. Historia ta skupia się wokół potężnej rodziny Keyesów, którzy są zdeterminowani, aby zachować swój bardzo tradycyjny, angielski styl życia w tych niepewnych politycznie czasach. Najstarsza z rodzeństwa, adoptowana Anne, jest początkującą, młodą aktorką zakochaną w Lawrensie, urzędniku Biura Spraw Zagranicznych. Pozornie doskonałe i beztroskie życie Anne spędzane w otoczeniu przyjaciół i rodziny zaczyna dramatycznie rozpadać się, gdy dziewczyna w zabudowaniach wokół rodzinnego domu natrafia na ukryte przez kogoś z zewnątrz tajne nagrania. Próbując odkryć pochodzenie tych materiałów, dziewczyna powoli rozwija splątaną sieć mrocznych tajemnic, a poczucie zagrożenia i zdrady tylko rośnie. W momencie wybuchu wojny Anne ucieka do Londynu, próbując potwierdzić swoje podejrzenia panoszącego się wokół zła. Dopiero wtedy zaczyna odkrywać prawdziwy rozmiar zdrady.
 
Juno Temple i Eddie Redmayne w filmie „Wspaniały rok 1939”, foto: AMC Networks International
Juno Temple i Eddie Redmayne w filmie „Wspaniały rok 1939”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

559 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...